• Tüm Kategoriler
  • Hipokrat Kitabevi Klinik Endokrinoloji Tuncay Delibaşı

   Hipokrat Kitabevi Klinik Endokrinoloji Tuncay Delibaşı
   Görsel 1
   Fiyat:
   99,00 TL
   İndirimli Fiyat (%5) :
   94,05 TL
   Kazancınız 4,95 TL
   Havale / EFT:
   92,17 TL
   94.05 www.tercihkitabevi.com
   Endokrinoloji, tıptaki protokolce araştırılan ve yönetilen temeli kanıt olan esaslı prensiplere dayalı bilimsel branşların bir tanesidir. Buna rağmen, kompleks hormonal anormalliklerin teşhisi ve etkili bir şekilde yönetilmesi güç olabildiği için endokrinolojistler belli bir derece sanatkarlıklarını kullanmalılar. Bu kitap tıp eğitim geçmişi ve konuya ilgisi olan bir temel bilimci (TB) ve klinik endokrinoloğun (KE) işbirliğinin sonucudur. Amaç, temel bilim prensiplerinin esaslı bilgisiyle endokrinolojik hastaların klinik yönetimini gerçekçi bir şekilde birleştiren bir kitap yaratmaktı. Umarız ki sonuç, fizyoloji ve biyokimyanın, hepsi gerçek olan klinik vakalarla örneklendirilmiş gerçek yaşam patolojisiyle entegrasyonudur.

         Kitap öncelikli olarak tıp ve biyomedikal bilim öğrencilerine yöneliktir. Ancak biz bu seviyenin üzerine götüren ek materyaller ekledik (mor ile özetletlendi) ve bunlar kitabı uzman çalışma modüllerini takip eden ve endokronolojide kariyer yapmak isteyen uzman doktorlar için uygun hale getirmektedir. Bu yüzden İngiltere’deki uzmanlık eğitimi alanlar ve temel prensip bilgilerini tazeleme ihtiyacı olan Amerika’daki hekimlerce kullanımı uygundur. Ayrıca endokronolojiye ilgi duyan sağlık bakım branşlarındaki herkes için faydalı bir referans kitaptır. İşin doğası gereği, endokronoloji hızla ilerleyen bir alandır. Biz mümkün olduğunca tamamen güncel bilimsel, tanılanmış, tedavi edici bilgiyi kapsamaya çalıştık.

        Genel bir girişi takiben konu materyali endokronolojiyi ana endokrin organlarının her birine odaklanan bölümlere ayrılmış, klasik bezlerin ötesinde de yağ dokusunu da içeren bir son bölümle bitirilmiştir. Katı bir şekilde herhangi bir özel müfredata dayalı olmasa da bu kitabın ister üniversite ister stajyerlik düzeyinde endokronolojide ehil olmak isteyenler için gerekli bilgiyi içerdiğine inanıyoruz.

    Kitabı beğenmeniz dileğiyle.

   Editör: Prof. Dr. Tuncay Delibaşı, Doç. Dr. Erman Çakal
   ISBN: 9786059160025
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786059160025
   MarkaHipokrat Kitabevi
   Stok DurumuVar
   9786059160025

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.