• Tüm Kategoriler
  • Hipokrat Kitabevi Pulmoner Rehabilitasyon Hülya Harutoğlu

   Fiyat:
   195,00 TL
   Havale / EFT:
   191,10 TL

   Pulmoner ya da solunum sistemi hastalıkları günümüzde, yüksek oranda mortalite ve morbiditeye neden olan önemli sağlık sorunları arasında yer almaktadır. Pulmoner hastalıklarla başa çıkmada uygun medikal tedavi uygulamaları ile birlikte pulmoner rehabilitasyon yaklaşımları da son derece önemlidir.

        Pulmoner rehabilitasyon Avrupa Solunum Araştırmaları Derneği (ERS) ve Amerika Toraks Derneği (ATS) tarafından kronik solunum hastalığı olup semptomatik , günlük yaşam aktiviteleri azalmış bireylerde kanıta dayalı, multidisipliner ve kişiye özel bir tedavi yaklaşımı olarak tanımlanır.

        ERS’nin 1997’de yayınlanan rehabilitasyon raporunda pulmoner rehabilitasyon tanımına göre; “Pulmoner rehabilitasyon, klinik veya fizyolojik yöntemlerle ölçülen, kronik hastalıklara bağlı organ bozukluğu ve maluliyeten (disability) yakınan hastalarda bireysel olarak günlük fonksiyonları ve sağlığa bağlı yaşam kalitesini optimal düzeye getirmeyi amaçlayan, bilimsel bir temeli olan ve sistematik olarak kullanılan girişimlerin bütünüdür”.

   Teknik Özellikler
   Yazar:Hülya Harutoğlu
   Sayfa Sayısı:780
   Boyut:19,5x27x5
   Kapak Türü:Karton Kapak
   Baskı:1
   Basım Tarihi:2019
   Kargoya Veriliş Süresi:1-3 İş Gününde
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786057874252
   MarkaHipokrat Kitabevi
   Stok DurumuVar
   9786057874252

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.