Hoffbrand'ın Temel Hematolojisi

  Fiyat:
  1.100,00 TL
  İndirimli Fiyat (%20) :
  880,00 TL
  Kazancınız 220,00 TL
  Havale / EFT:
  862,40 TL
  Kargo Bedava

  Hematoloji devamlı olarak kendini yenileyen bir bilim dalıdır. Hematolojik hastalıkların patogenezinde özellikle moleküler düzeyde yeni bilgilerin elde edilmesi hastalıkların daha kolay anlaşılması yanında hedefe yönelik tedavilerin geliştirilmesine olanak sağlamıştır. Bu tedaviler ile kronik myelositer lösemide tirozin kinaz inhibitörleri, immun trombositopenilerde trombopoetin reseptör agonistleri, lenfoproliferatif hastalıklarında anti-CD20 monoklonal antikorlar ve hücre sinyalizasyon proteinlerini inhibe eden ilaçların kullanılması ile hematolojik hastalıkların tedavisinde büyük başarı sağlanmıştır.

  Burada tercümesini sunduğumuz Hoffbrand'ın 7. baskısının en önemli özelliği kolay taşınabilirliği yanında, hematoloji alanında yeni bilgiler okuyucunun gözünü korkutmadan belli bir bütünlük içerisinde okuyucularına sunmaktadır. Kitap genellikle 10 sahife hacminde 31 bölümden oluşmaktadır. Kendi içinde konuların kolay anlaşılabilir olması için her bölüm özgün şema ve resimleri içermektedir. Kitabın içerdiği şekil ve resimlerin hematoloji alanındaki konuşmalarda kullanılabilir olduğunu da ifade etmek isterim. Konuların bitiminde anlatılan konuya ait özet bulunmaktadır. Kitap çeviri aşamasında gerçekleşen ilerlemeler ilgili alanlarda editör notu olarak kitaba ilave edilmiştir.

  Bu kitabı Türkçe’ye çevrilmesinde değerli arkadaşlarım Prof Dr Rauf Onur Ek, Prof Dr İrfan Yavaşoğlu, Uz Dr Atakan Turgutkaya ve Yard. Doç. Dr. Özge Bolaman Avcı katkıda bulundu. Kitabın basımının mümkün olduğunca hatasız olabilmesi için kitabın basımını üstlenen EMA Tıp Kitabevi sahibi Adnan Aslan büyük emek verdi. Kitabın çevirisi ve dizgi sonrasında gözden geçirilmesi esnasında rahat bir ortamda çalışabilmem için eşim Rengin Bolaman büyük gayret gösterdi. Bu eserin Türkçeye çevrilmesine katkıda bulunan yukarıda adı yazılı herkese çok teşekkür ederim.
  Hoffbrand’ın Temel Hematoloji kitabının Türkçe çevirisinin lisans, lisansüstü eğitime devam edenler ve mezuniyet sonrası hematoloji bilgilerini yenilemek isteyenler için oldukça yararlı bir kaynak olacağı kanaatindeyim.

  ISBN 978-605-67905-0-8
  Çeviri Editörü Prof. Dr. A. ZAHİT BOLAMAN
  Ebat 21 X 27
  Yayınevi EMA TIP KİTABEVİ
  Sayfa Sayısı 367

  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9786056790508
  MarkaEma Tıp Kitabevi
  Stok DurumuVar
  9786056790508

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.