• Tüm Kategoriler
  • İmtiyaz Yayınları 2022 İdari Hakimlik Çalışma Kitabı Borçlar Hukuku Genel Hükümler

   Fiyat:
   142,50 TL
   İndirimli Fiyat (%20) :
   114,00 TL
   Kazancınız 28,50 TL
   Temsil Yayınları İmtiyaz İdari Hakimlik Çalışma Kitabı Borçlar Hukuku Genel Hükümler

   Değerli öğrenciler merhaba

   İmtiyaz yazarları olarak adli ve idari yargı hakimlik sınavlarına hazırlık amacıyla çalışmalara başladık. Adli ve İdari yargı hakimlik setimiz üç seriden oluşacaktır. Birinci seride İmtiyaz Adli ve İdari Hakimlik Çalışma kitabı adı altında tamamı çözümlü soru bankası, ikinci seride İmtiyaz Adli ve İdari Hakimlik Konu çalışma kitabı üçüncü seride ise İmtiyaz Adli ve İdari Hakimlik Son Viraj şematikleştirilmiş son tekrar konu anlatımı olacaktır.

   Serinin birinci bölümü olan Adli ve İdari Yargı Hakimliği Çalışma kitabı tamamı çözümlü sorulardan oluşmaktadır. Kitabın diğer kaynaklardan ayırt edici özelliği son beş yılın çıkmış soruları ile özgün soruların bir arada olmasıdır.  Öğrencilerin tek bir kaynakta hem çıkmış soruları hem de özgün soruları bir arada çözmesini hedefledik. Son beş yılın sorularının uyarlamamızın birinci nedeni ÖSYM’nin 2015 sonrası soru biçimlerde format değişikliğine gitmesi ikinci nedenini ise 2017 yılında yapılan Anayasa değişikliğinden kaynaklı kamu hukuku alanında önemli değişiklikler olmasıdır. Kitaptaki bütün sorular konularına göre ayrılarak yazılmıştır. Amacımız yeni çalışmaya başlayan öğrencilerin konuları sindirerek iyi bir alt yapı sağlamasına yardımcı olmaktır.

   Sorular ÖSYM’nin son yıllardaki mevzuat odaklı soru sorma formatına uygun olarak ilgili dersin mevzuatına göre çıkması muhtemel bütün maddeler üzerinden yazıldı. Mevzuata ilişkin sorularda ilgili maddeler hem bilgiyi hem de muhakemeyi ölçmeyi amaçlayarak yazıldı. Bu nedenle bir konuya ilişkin yazılan soruda öğrenciler hem doğrudan bilgiye sorular üzerinden ulaşacak hem de olay sorularıyla konuyu muhakeme edebilecek. Bu çerçevede sorular kolay, orta ve zor düzeyde olmak üzere üç kategoride hazırlandı. Soruları hazırlarken sınavın maddi gerçekliğinden uzaklaşmamaya özen gösterildi. Bu bağlamda çalışma kitabında sınav formatından uzak olabileceğini düşündüğümüz hiçbir soruya yer vermedik.

   Çalışma kitabının sınava hazırlanan tüm öğrencilere faydası olması dileğiyle.

   Metin Kaya, Ali Sakinci, Bahadır Erkol, Emin Kalkan

   Hâkimlik, KPSS ve Kurum Sınavlarına Hazırlık 406 Tamamı Çözümlü Çıkmış ve Özgün Sorular

   ISBN    9786057731852
   YAZAR    Temsil Komisyon
   SAYFA SAYISI    264
   EBAT    16x24
   Baskı Sayısı:2
   Basım Yılı:2022
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786057731852
   MarkaTemsil Kitap
   Stok DurumuVar
   9786057731852

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.