Isı Işık ve Hidroterapi

  Fiyat:
  450,00 TL
  Havale / EFT:
  441,00 TL
  Isı Işık ve Hidroterapi 
  Hastalıkların tedavisinde ısı, ışık ve suyun kullanımı çok eski tarihlere dayanmaktadır. Bilimsel kanıtlar, ısının, ışığın ve suyun uygun yerlerde, uygun zamanda, uygun dozda, profesyoneller tarafından bilimsel temelere dayanarak uygulanmasının son derece yararlı sonuçlar verdiğini göstermektedir.
  Kitabımızın temel amacı, bu alanda eksikliği hissedilen Türkçe bir kaynağı güncel bilgilerle güçlendirerek literatüre kazandırmak ve akademisyenlere, fizyoterapistlere, fizyoterapi öğrencilerine, ısı ışık hidroterapi modalitelerine ait fiziksel prensipler, fizyolojik etkiler, uygulama yöntemleri, endikasyon ve kontraendikasyonlar, risker konusunda temel bilgiler ve uygulama örneklerini sunmaktır.
  Kitabımızın içeriğine genel olarak bakacak olursak; 28 bölümden oluşan “Isı Işık ve Hidroterapi” kitabımızın adına uygun olacak şekilde, öncelikle ısıdan bahsedilmiştir. Yüzeyel sıcaklık uygulama ajanları fizyoterapistler tarafından sıklıkla kliniklerde kullanılan terapatik modalitelerdendir. Genel olarak sıcağın kollajen doku elastikiyetini artırdığı, eklem sertliğini azalttığı, kas spazmını azaltıp kan akımı ve metabolizmayı artırarak ağrıyı hafiflettiği kabul edilir. Yüzeyel sıcaklık ajanları içerisinde en sık hot pack, parafin, infraruj, sıcak su uygulamaları kullanılır. Bu kitapta fizyoterapi uygulamalarında sıklıkla kullanılan yüzeyel sıcaklık ajanlarının fizyolojik etkileri ayrıntılı bir şekilde anlatılmıştır. Fizyoterapi ve rehabilitasyon uygulamalarında kliniklerde fizyolojik etkisi nedeniyle en sık kullanılanlardan birisi de lokal soğutma yöntemidir. Tedavide kullanılan diğer tüm fiziksel modaliteler gibi soğuk uygulamanın da fizyolojik etkileri hastalıklara ve uygulama yöntemlerine göre çeşitlilik gösterir. Kitabımızda bu konuyla ilgili kapsamlı bilgiler verilmiştir.

  Stok Kodu    :    9786059160377
  Basım Yeri    :    Ankara
  Kapak Türü    :    Karton Kapak
  Kağıt Türü    :    1. Hamur 90 gr
  Dili    :    Türkçe
   
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9786059160377
  MarkaHipokrat Kitabevi
  Stok DurumuVar
  9786059160377

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.