Islık Yayınları Hukuk Felsefesi ve Hukuk Teorisi Rehberi

  Fiyat:
  145,00 TL
  İndirimli Fiyat (%11) :
  129,00 TL
  Kazancınız 16,00 TL
  Havale / EFT:
  126,42 TL

  Hukuk Felsefesi ve Hukuk Teorisi Rehberi okura, birbirleriyle yakından bağlantılı bu iki alanda şu anda mevcut bulunan tartışma konularının en önemlileri için bir rehber sunmayı amaçlıyor. Kitapta yer alan makaleler ele aldıkları konu hakkındaki halihazırdaki uzlaşıyı, neyin tartışılmakta olduğunu ve ihtilaflı alanlarda öne çıkan görüşleri aktarıyor.

  Her biri alanında uzman isimler tarafından yazılan makalelerin bir kısmı Hukuk Felsefesi ile Hukuk Teorisinin geleneksel çarpışma alanı olan hukuk felsefesi ekollerini öz halinde sunarken, diğer makaleler hukuka ait temel kavram ve kurumları hukuk market com felsefi sorgulamaya tabi tutuyor.

  Temel olarak Anglo-Amerikan hukuk dünyasındaki tartışmaları yansıtan kitap, Kıta Avrupası’na ayırdığı iki bölüm yanında ele aldığı tartışma konularının evrenselliği sayesinde yerellikten kurtulmayı büyük ölçüde başarıyor.

  Hukuk Felsefesi ve Hukuk Teorisi Rehberi, ele aldığı sorunlarla ilgili önemli bir başvuru metni mahiyetinde. Kitapta konu edilen sorunlar sadece hukukçulara veya hukuk felsefesine ilgi duyanlara değil; ahlak felsefesi, siyaset felsefesi, siyaset bilimi, siyaset teorisi ve kamu yönetimi alanlarındaki felsefi ve kavramsal tartışmaları takip etmek isteyenlere de yakından sesleniyor..
  Hukuk Felsefesi ve Hukuk Teorisi Rehberi
  Martin P. Golding / William A. Edmundson
  Yayınevi:
  Islık
  Basım Tarihi:
  2021 Haziran
  Basım Yeri:
  İstanbul
  Sayfa Sayısı:
  608
  Boyut:
  16x24
  Baskı:
  1
  ISBN/Ref:
  9786257317047

  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9786257317047
  Markaİlken Yayınları
  Stok DurumuVar
  9786257317047

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.