• Tüm Kategoriler
  • İstanbul Tıp Geriatri Pratiğinde Ölçekler Ahmet Turan Işık

   İstanbul Tıp Geriatri Pratiğinde Ölçekler Ahmet Turan Işık
   Görsel 1
   Fiyat:
   60,00 TL
   İndirimli Fiyat (%8,3) :
   55,00 TL
   Kazancınız 5,00 TL
   Havale / EFT:
   53,90 TL
   55.00 www.tercihkitabevi.com
   Ayrıntılı Geriatrik Değerlendirme, klasik tıp uygulamalarının yanı sıra geriatrik olguların medikal, mental,psikososyal ve fonksiyonel durumlarının değerlendirilmesine ve tedavi takibinin yapılmasına imkan veren çeşitli ölçeklerin kullanıldığı multidisipliner diyagnostik ve terapötik bir yaklaşımdır. Kullanılan bu ölçekler ile başlıca komorbid durumlar, mobilite-denge-yürüme, beslenme, günlük yaşam aktiviteleri ve fonksiyonellik, duygu durum, kognitif fonksiyonlar, ilaçlar, inkontinans, ağrı, uyku ve bakım veren yükü değerlendirilmektedir.
   Büyük çoğunluğu, ülkemiz için geçerlilik ve güvenirliği yapılmış yabancı kaynaklı olan bu ölçekler, pratikte farklı versiyonların kullanılması nedeniyle merkezden merkeze farklılıklar gösterebilmektedir. Ayrıca bütün bu ölçeklerin topluca ele alındığı bir başvuru kaynağı da mevcut değildir.
   Biz de geriatrik olguların değerlendirilmesi için kullanılmakta olan bu ölçekler için hem bir standart oluşturabilmek hem de ilgili tüm sağlık çalışanlarına bir başvuru kaynağı oluşturmak adına “Geriatri Pratiğinde Ölçekler”i “Geriatrik Sendromlar Dizisine” eklemeye karar verdik.
   “Geriatri Pratiğinde Ölçekler”, Ayrıntılı Geriatrik Değerlendirme, Komorbidite, Günlük Yaşam Aktiviteleri, Yaşam Kalitesi, Kognitif Tarama, Duygu Durum, Nutrisyon, Denge ve Yürüme, İnkontinans, Uyku, Ağrı, İlaç, Bası Yaraları, Bakıcı Yükü, Geriatrik Onkolojide Değerlendirme ve Diğer Ölçekler olmak üzere 16 bölümden oluşmaktadır.
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786054949694
   Markaİstanbul Tıp
   Stok DurumuVar
   9786054949694

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.