• Tüm Kategoriler
  • İstanbul Tıp Sağlık Bilimleri İçin Diyabet-Aytekin Oğuz

   Fiyat:
   150,00 TL
   Havale / EFT:
   147,00 TL
   SAĞLIK BİLİMLERİ İÇİN DİYABET
    Diyabet İyi kontrol edilmediğinde kalp, beyin, gözler, böbrekler başta olmak üzere tüm organları etkiler. Bununla birlikte diyabet ilaçlarla tedavi yönetimi en iyi bilinen ve geniş tedavi seçenekleri olan hastalıklardan biridir. Ancak bu tedavi seçeneklerinin doğru uygulanabilmesi çin diyabetlinin doğru bilgi ve becerilerle donatılması, hastalığın yönetiminin kendisinde olduğuna inandırılması, güçlendirilmesi, isteklendirilmesi gerekir.
   Diyabetli birey; tedavi ve kontrollerini nerede? ne sıklıkta? kimler tarafından? yapılacağı; mediko-sosyal olanakları, haklarının neler olduğu? evde, okulda, işte tedavi ve bakımını nasıl sürdüreceği? ile ilgili bilgili ve becerili olmalıdır. “Evde kendi kendine kan şekeri ölçümü diyabetlinin sigortasıdır”. Yapacağı bir ölçümle hipoglisemiyi tespit edebilir ve hayat kurtarıcı önlemleri alabilir, düzenli ölçümlerle ilaç tedavisi, beslenme ve günlük faaliyetlerine karar verebilir. İnsülin uygulamaları konusunda eğitim almış bir diyabetli birey kendi insülinini kendisine bir hemşire gibi uygulayabilir. Ayaklarımız sağlıklı, gün içinde bizi bir yerden bir yere taşırken önemsenmezken, diyabette ayaklarda oluşan küçük bir sıyrık veya su toplaması, aylarca sürecek yatağa bağımlılık, yüksek maliyetli tedaviler hatta ayak ampütasyonları anlamına gelmektedir. Oysa ayak bakımının nasıl olması ve bu konuda alınabilecek basit önlemler hem diyabetli hem toplum için büyük kazançtır.
   Elinizde bulunan bu kitapta diyabet bakımı ve yönetimi ile ilgili tüm ekip üyelerinin yararlanacağı çok kapsamlı bilgiler yer almaktadır
   ISBN :9786257291705
   Kategori :BESLENME VE DİYET
   Yayınevi :İstanbul Tıp Kitabevleri
   Editör :  Prof. Dr. Aytekin Oğuz, Dr. Öğr. Üyesi M. Vural Keskinler, Dr. Öğr. Üyesi Berna Dinçer
   Baskı Yılı : 2022
   Sayfa Sayısı :448
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786257291705
   Markaİstanbul Tıp
   Stok DurumuVar
   9786257291705

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.