• Tüm Kategoriler
  • İzahat Vergi Hukuku Çözümlü Soru Bankası Dizgi Kitap Yayınları 2021

   İzahat Vergi Hukuku Çözümlü Soru Bankası Dizgi Kitap Yayınları 2021
   Görsel 1
   Fiyat:
   130,00 TL
   İndirimli Fiyat (%40) :
   78,00 TL
   Kazancınız 52,00 TL
   Havale / EFT:
   76,44 TL
   78.00 www.tercihkitabevi.com
   İzahat Vergi Hukuku Çözümlü Soru Bankası Dizgi Kitap Yayınları 2021

   Hukuk, ezber gerektiren sözel bir bilim dalı olduğu yanılgısından öte mantık silsilesi içerisinde matematiksel yoruma dayalı muhakeme gücünün ön plana çıkarılması gereken sosyal bir bilim dalıdır. Bu düsturla yola çıkılmış ve elinizde bulundurduğunuz "İZAHAT VERGİ HUKUKU KONU ANLATIMLI SORU BANKASI KİTABI" sebep sonuç ilişkisi kurularak düzenlenmiştir.
   Türkiye'mizde; Hukuk, SBF, İİBF, İşletme Fakültelerinin eğitiminde Vergi Hukuku zorunlu bir ders olarak sunulmaktadır. Hem öğrencilik yıllarımızda hem de idari hakimlik ve diğer kurum sınavlarına hazırlandığımız yıllarda pek çok kitapta dersin büyük bir karmaşayla anlatılması, toplumsal hayatın her alanına dokunan bu derece önemli bir dersi, içinden çıkılmaz hale getirmiştir.
   İhtiyaç görülen lüzum üzerine bu çerçevede üşenmeden, bildiklerimizi kendimize saklamadan, ihtiyacı olanlara da ulaşsın düşüncesi ile büyük bir heyecanla; içeriğini " Zihin Haritası" hafıza tekniği ve "Artırılmış Okuma" tekniği ile destekleyerek hazırladığımız çalışmamız Vergi Hukuku mantığının hızlı bir şekilde anlaşılması adına düzenlenmiştir.
   Bu çalışmanın en önemli karakteristik özelliği konuların birbirini belirli bir mantık silsilesi içerisinde takip eden tarzı oluşturmaktadır. Aynı zamanda Vergi Hukuku ile ilgili sorulma ihtimali olan her konuya titizlikle yer verilmiştir.
   Çalışmamız sırası ile; Vergi Hukuku, Türk Vergi Sistemi ve Vergi İcra Hukuku olmak üzere üç kitaptan oluşmaktadır. bu kitaplar vergi kanunlarının sistematiğine uygun olarak konularına göre kısım ve bölümlere ayrılmıştır.
   Kurum sınavlarına hazırlanan adaylara ilişkin Vergi Hukuku ile ilgili bu zaman kadar sorulmuş tüm soru kalıplarına çalışmamaızda yer verilmiştir. Kitabın içeirğinde toplam 1033 konu anlatımlı çözümlü soru yer almaktadır. 07.12.2019 tarih ve 30971 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanana 7194 Sayılı Dijital Hizmet vergisi ile Bazı
   Kanunlarda ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun ile; Dijital Hizmet Vergisi, Değerli Konut Vergisi ve Konaklama Vergisi ihdas edilmiş olup, 1319 sayılı Emlalk Vergisi Kanunu, 6802 Saylı Gider Vergileri Kanunu, 193 saylı Gelir Vergisi Kanunu ile 213 sayılı Vergi Usul Kanunu'nun bazı maddelerinde değişkilik ve eklemeler yapılmıştır. Kitabımız bu hukuki düzenlemeler dikkate alınarak büyük bir titizlikle yayına hazır hale getirilmiştir.
   Kitabımızı fazla zaman kaydetmeden dikkatle okumanızı, Vergi Hukuku'nun öğrenilmesi adına başa çıkılmaz olarak gördüğünüz önyargılarınızdan kurtulmanızı, başarılı olmak için hayat enerjinizi kaybetmeden harekete geçmenizi, tüm olumsuzluklara kulaklarınızı tıkayarak dimdik durmanızı, cesaret ve çoşkuyla, geleceğinizi kendi kararlanızla ve inandığınız doğrulardan sapmadan şekillendirmenizi temenni ederiz.
   " Kıymetli eşim Şeyma'ya ve kızım Eslem'e"

    
   Baskı tarihi
   2021
   Baskı sayısı
   1. baskı
   Yayınevi
   Dizgi kitap yayınları
   Yazar
   Eslem ismail bayer, hakan esmeray
   Sayfa sayısı
   713
   Ebat
   19x27
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786257301879
   MarkaDizgi Kitap
   Stok DurumuVar
   9786257301879

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.