Kişisel Antrenmanın Temelleri-Yalçın Beşiktaş

  Fiyat:
  219,00 TL
  Havale / EFT:
  214,62 TL
  Kişisel Antrenmanın Temelleri kitabı antrenörler, antrenman bilimine ilgi duyan bilim insanları ve öğrenciler için yazılmış bir kaynaktır. Sporun bir endüstri haline gelmesi, toplumun sağlık bilinciyle doğru orantılı bir şekilde spor yapma eğiliminin artış göstermesi, özellikle sağlık için spor yapan bireylerin kişisel antrenörlerle ve kendilerine özel antrenman programlarıyla çalışması ihtiyacı, diğer taraftan profesyonel sporcuların performanslarını en üst seviyeye çıkartabilme hedefleri doğrultusunda antrenman bilimindeki yeni yaklaşımları takip etmeye başlaması gibi sebepler dolayısıyla spor alanında eğitimli, yeniliklere açık antrenörlere ve antrenörlerin ise kendilerini güncel literatürle geliştirebilecekleri yeni kaynaklara ihtiyaçları artmıştır. Bu sebepten, son zamanlarda ivmelenerek artan ve ilgi odağı haline gelen kişisel antrenman ve kişisel antrenör kavramlarına ilişkin antrenmanın temelini oluşturacak konuları bir araya getirip bütüncül bir yaklaşımla ele alarak gerek sporcuların gerekse sağlık için spor yapan bireylere antrenman yaptıran antrenörlerin ihtiyaçlarının giderilebilmesi amaçlanmıştır.
  Kişisel antrenman ile ilgili yabancı dillerde yazılmış, antrenmanın farklı boyutlarına hitap eden birçok değerli kaynak bulunmasına rağmen yeterli sayıda Türkçe kaynağa ulaşılamamaktadır. Bu sebeple anadilimizde yazılmış bir kişisel antrenman kitabı olarak alana katkı sağlayacağı düşünülmektedir.
  Bireylere egzersiz programı tasarlamak birden fazla bilim dalından faydalanmayı gerektiren çok boyutlu bir kavramdır. Kişisel Antrenmanın Temelleri kitabı bu fikirden yola çıkarak antrenmanın her boyutuyla ilgili temel konuları ele almayı amaçlayarak tasarlanmıştır. Kitabın içeriğinde temel antrenman modelleri ve uygulama yöntemleri, düzeltici egzersizler, spor beslenmesi ve kişisel antrenörler için satış-pazarlama stratejileri gibi bölümler bulunmaktadır.
  Bu yapısıyla Kişisel Antrenmanın Temelleri kitabının tüm spor profesyonelleri için bir rehber kitap olacağı inancını taşımaktayız.
  Kişisel Antrenmanın Temelleri
  ISBN :9786257291378
  Kategori :FİZYOTERAPİ VE REHABİLİTASYON SPOR BİLİMLERİ
  Yayınevi :İstanbul Tıp Kitabevleri
  Editör :  Doç.Dr. M.Yalçın Beşiktaş, Dr. Öğr. Üyesi Beyza Akyüz
  Baskı Yılı : 2022
  Sayfa Sayısı :208
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9786257291378
  Markaİstanbul Tıp
  Stok DurumuVar
  9786257291378

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.