Koneman Renkli Atlas ve Tanısal Mikrobiyoloji Türkçe Baskısı

  Fiyat:
  2.899,00 TL
  Havale / EFT:
  2.841,02 TL
  Değerli meslektaşlarımız,
  Klinik Mikrobiyoloji, tıbbın tüm alanlarına hizmet veren ve geçtiğimiz yıllar içerisinde en hızlı gelişim gösteren bilim alanıdır. Özellikle yeni moleküler tekniklerin ve biyokimyasal uygulamaların kullanımı ile ortaya çıkan yeni bilgiler, Klinik Mikrobiyoloji’yi sürekli aktif ve çok geniş bir bilim alanı haline getirmiştir. Çoğu zaman bildiğimiz bilimsel doğrular, kısa bir süre içerisinde çok önemli değişimler gösterebilmektedir. Bu değişimleri takip etmek de kolay olmamaktadır. Özellikle dil problemi olanlar bu konuda önemli sıkıntılar yaşamaktadır. 
  Enfeksiyon hastalıklarının teşhis süreci oldukça problemlidir. Hastanın klinik tablosu dikkatlice değerlendirilerek ve saptanan klinik bulguların laboratuvardan elde edilen sonuçlarla korelasyonu kurularak tanı koyulabilir. Çoğu zaman saptanan klinik tablonun, birçok etken tarafından meydana getirilebilme ve birden fazla sistemi tutma olasılığı nedeniyle, dikkatli ve doğru çalışan bir laboratuvar hizmetine gereksinim duyulmaktadır. Özellikle kültür, seroloji veya moleküler yöntemlerle etiyolojik etkenin hızlı -doğru saptanması ve bu etkenlerin tedavisine yönelik antimikrobiyal ilaçların ortaya konması, morbidite ve mortalitenin azaltılabilmesinde önemli rol oynamaktadır. Bu nedenle optimal sonuç alabilmek için, akıllıca uygulanan hızlı ve doğru testlere ve bunları uygulayıp değerlendirecek eğitimli personele ihtiyaç vardır. 
  İlk baskısı Amerika Birleşik Devletleri’nde 1979 yılında yapılan ve özellikle birçok bilimsel çalışmada yol gösterici olması ve kaynak kitap olarak kabul edilmesi nedeniyle, yedinci baskısı 2017 yılı ocak ayında dünyada satışa çıkan “Koneman’s Color Atlas and Textbook of Diagnostic 
  Microbiology” kitabını, öğrencilerimize, öğretim elemanlarımıza ve laboratuvar çalışanlarımıza destek olmak amacıyla tercüme ederek Türk tıbbına kazandırma kararını aldık. Böylelikle Tıbbi Mikrobiyoloji, Enfeksiyon Hastalıkları ve Patoloji alanlarında çalışanlar için geniş kapsamlı bir kaynak sağlanmış olduğunu düşünmekteyiz. 
  Prof. Dr. Ahmet Başustaoğlu
  Prof. Dr. A. Dürdal Us
  Yazar : Ahmet Başustaoğlu, Ayşe Dürdal Us
  ISBN : 9786059160582
  Baskı Yılı : 2017
  Sayfa Sayısı : 1904 s
  Kapak : Ciltli
  Kitap Dili : Türkçe
  Basım Yeri : Ankara
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9786059160582
  MarkaHipokrat Kitabevi
  Stok DurumuVar
  9786059160582

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.