Murray Temel Tıbbi Mikrobiyoloji

  Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde

  Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

  Yayınlandığı günden itibaren öğrenciler tarafından en fazla alınan mikrobiyoloji kitabı. Mikrobiyoloji ders ve sınavlarında eğitimcilerin kaynak olarak kullandığı kitap. Öğrenciler için başarının anahtarı olmuş yayın.
  Tıbbi mikrobiyoloji alanında yayınlanan kitapların çoğu özel olarak bu konuda uzmanlık eğitimi alan ya da uzman olan kişilere yönelik, oldukça kapsamlı ve ayrıntılı kaynaklardır ve öğrenciler için çok ağır kalmaktadır. Bu sorunun çözümüne yönelik olarak hazırlanan Temel Tıbbi Mikrobiyoloji kitabı, son derece kapsamlı ve karmaşık olan mikrobiyoloji konusuna olabildiği kadar basit ve anlaşılabilir bir yaklaşım getirmektedir.

   

  Kitabın Özellikleri:
  • Titizlikle belirlenen içerik ile, en sık görülen ve tanımlanan organizmalar ve hastalıklar üzerine odaklanılmıştır.
  • Klinik ilişki ve uygulamaların vurgulanması amacıyla, her bir organizma grubunu ele alan kısımların giriş bölümlerinde, ayırıcı tanı, organizmaların genel sınıflandırması ve enfeksiyonların tedavisinde kullanılan antimikrobiyallerin bir listesi verilmiştir. 
  • Bir mikroorganizma ile hastalık arasındaki ilişkinin üzerine odaklanmak amacıyla organizma temelli bir düzenleme yapılmıştır.
  • Önemli konuların kolayca gözden geçirilmesi ve görsel kavrama için özlü tablolar ve yüksek nitelikli resimler kullanılmıştır.
  • Her bir organizmanın klinik önemini vurgulamak amacıyla klinik olgu sunumları verilmiştir.
  • İçerdiği çoktan seçmeli sorular ve yanıtları ile, öz değerlendirme ve sınav hazırlığına yardımcı olunması amaçlanmıştır.

  Çeviri Editörü    :    A. Dürdal US, Ahmet BAŞUSTAOĞLU
  Editör    :    Patrick R. Murray
  Sayfa Sayısı    :    242
  Baskı Tarihi    :    2018
  Ebat    :    19 x 23,5 cm
  Kağıt    :    Renkli - Kuşe

  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9789752777019
  MarkaGüneş Tıp
  Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  9789752777019

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.