Nisan Yayınları Ceza Hukuku Çalışma Kitabı (Hakan Karakehya)

  Fiyat:
  200,00 TL
  İndirimli Fiyat (%20,5) :
  159,00 TL
  Kazancınız 41,00 TL
  Havale / EFT:
  155,82 TL
  KPSS ve Adli - İdari Hakimlik Sınavlarına Uygun
  Geniş Anlamda Ceza Hukuku Çalışma Kitabı - Hakan Karakehya - Nisan
  Ceza Hukuku Özel Hükümler
  Ceza Muhakemesi Hukuku
  İnfaz Hukuku ; ile ilgili Çoktan Seçmeli , doğru yanlış testlerinden oluşmaktadır.
  ÖNSÖZ:
  Bu çalışma, öğrenciden gelen pratik çalışma taleplerini karşılama ve geçmiş Yıllarda hukuk fakültesinde kullanılan sınav sorularını derli - toplu şekilde bir araya getirme amacıyla kaleme alınmıştır. Dolayısıyla kitabın, gerek öğrencilere gerekse de geniş anlamda ceza hukuku alanında çalışmayı seven ya da bilgisini ölçmek isteyen kimselere faydalı olacağı umut edilmektedir.

  Kitap içerisinde hem maddi ceza hukukuna hem ceza muhakemesi hukukuna hem de infaz hukukuna ilişkin sorulara yer verilmiştir. Maddi ceza hukuku bakımından sorular, daha çok özel hükümlere yönelik olarak hazırlanmıştır. Ancak birçok sorunun doğru şekilde cevaplanması, sağlam bir genel hükümler bilgisini gerekli kılmaktadır. Bu nedenle özel hükümlere ilişkin birçok sorunun genel hükümlerle bağlantılı olarak kurgulandığını belirtmek gerekir. Hazırlanan sorular, ceza hukuku özel hükümler ve ceza muhakemesi hukuku bakımından konulara göre sınıflandırılmıştır. İnfaz hukukuna ilişkin sorularda ise böyle bir yol izlenmemiştir. Hazırlık sürecinde, temel teorik bilginin öğrenilip öğrenilmediğini değerlendirmenin yanında, teorik bilginin doğru şekilde kullanılıp kullanılmadığını da ölçecek sorular oluşturulmasına gayret edilmiştir.

  Çalışmanın dil yanlışlarına ve şekle ilişkin düzeltmelerini yapan meslektaşım Arş. Gör. Asuman İnce'ye, yayın sürecindeki taleplerimi samimiyetle karşılayan Nisan Kitabevinin değerli çalışmalarına teşekkür ederim.

  İlgilisine faydalı bir çalışma olması dileğiyle...

  Stok Kodu:9786059393065
  Boyut:16x24 cm
  Basım Yeri:Ankara
  Baskı:2
  Basım Tarihi:2019 Kasım
  Kapak Türü:Karton Kapak
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9786059393065
  MarkaNisan Kitabevi Yayınları
  Stok DurumuVar
  9786059393065

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.