• Tüm Kategoriler
  • Nisan Yayınları Ceza Hukuku Çalışma Kitabı (Hakan Karakehya)

   Fiyat:
   85,00 TL
   İndirimli Fiyat (%20) :
   68,00 TL
   Kazancınız 17,00 TL
   Havale / EFT:
   66,64 TL
   KPSS ve Adli - İdari Hakimlik Sınavlarına Uygun
   Geniş Anlamda Ceza Hukuku Çalışma Kitabı - Hakan Karakehya - Nisan
   Ceza Hukuku Özel Hükümler
   Ceza Muhakemesi Hukuku
   İnfaz Hukuku ; ile ilgili Çoktan Seçmeli , doğru yanlış testlerinden oluşmaktadır.
   ÖNSÖZ:
   Bu çalışma, öğrenciden gelen pratik çalışma taleplerini karşılama ve geçmiş Yıllarda hukuk fakültesinde kullanılan sınav sorularını derli - toplu şekilde bir araya getirme amacıyla kaleme alınmıştır. Dolayısıyla kitabın, gerek öğrencilere gerekse de geniş anlamda ceza hukuku alanında çalışmayı seven ya da bilgisini ölçmek isteyen kimselere faydalı olacağı umut edilmektedir.

   Kitap içerisinde hem maddi ceza hukukuna hem ceza muhakemesi hukukuna hem de infaz hukukuna ilişkin sorulara yer verilmiştir. Maddi ceza hukuku bakımından sorular, daha çok özel hükümlere yönelik olarak hazırlanmıştır. Ancak birçok sorunun doğru şekilde cevaplanması, sağlam bir genel hükümler bilgisini gerekli kılmaktadır. Bu nedenle özel hükümlere ilişkin birçok sorunun genel hükümlerle bağlantılı olarak kurgulandığını belirtmek gerekir. Hazırlanan sorular, ceza hukuku özel hükümler ve ceza muhakemesi hukuku bakımından konulara göre sınıflandırılmıştır. İnfaz hukukuna ilişkin sorularda ise böyle bir yol izlenmemiştir. Hazırlık sürecinde, temel teorik bilginin öğrenilip öğrenilmediğini değerlendirmenin yanında, teorik bilginin doğru şekilde kullanılıp kullanılmadığını da ölçecek sorular oluşturulmasına gayret edilmiştir.

   Çalışmanın dil yanlışlarına ve şekle ilişkin düzeltmelerini yapan meslektaşım Arş. Gör. Asuman İnce'ye, yayın sürecindeki taleplerimi samimiyetle karşılayan Nisan Kitabevinin değerli çalışmalarına teşekkür ederim.

   İlgilisine faydalı bir çalışma olması dileğiyle...

   Stok Kodu:9786059393065
   Boyut:16x24 cm
   Basım Yeri:Ankara
   Baskı:2
   Basım Tarihi:2019 Kasım
   Kapak Türü:Karton Kapak
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786059393065
   MarkaNisan Kitabevi Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786059393065

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.