• Tüm Kategoriler
  • Nobel Tıp Kitabevleri Alerjik Deri Hastalıklarında Tanı Testleri Esen Özkaya

   Fiyat:
   570,00 TL
   İndirimli Fiyat (%16,7) :
   475,00 TL
   Kazancınız 95,00 TL
   Havale / EFT:
   465,50 TL
   Kargo Bedava
   Bu kitap, alerjiyle uğraşan, deri alerji testlerini uygulayan ve test sonuçlarını yorumlayarak tedavi düzenleyen doktorlara yöneliktir.
   Tip I duyarlanmalarla ilişkili olabilen ürtiker, atopik dermatit ve Tip IV duyarlanmalarla ilişkili alerjik kontakt dermatit, ilaç erüpsiyonları gibi hastalıklar, alerjik deri hastalıkları kapsamında değerlendirilen dermatozların başında gelir. Kitapta bu hastalıklara ana hatlarıyla değinilmekte ve uygun deri testleriyle tanıya nasıl varılacağı örneklerle anlatılmaktadır.
   Alerjik deri hastalıkları tanısındayeri olan iki önemli alerji testinden "Delme Testi" alerjiyle uğraşan bütün branşları ilgilendirmekte, "Yama Testi" ise dermatolojiye özgü bir tanı testi olarak dikkati çekmektedir. Alerji testlerine yönelik eğitim, alerji testlerinin teknik açıdan doğru uygulanması ve değerlendirilmesini öğrenmekten çok daha fazlasını kapsamaktadır. Bu eğitimi almış doktorlar, kendi branşlarını ilgilendiren konularda testin gerekli olup olmadığına karar verebilir, test sonuçlarının klinikle ilişkisini yorumlayıp pozitif bulunan test maddelerinin alerjiye yol açıp açmadığını belirleyebilir ve gerekli durumlarda hukuksal yönden bilirkişilik görevini de üstlenebilir. 
   Alerjik Deri Hastalıklarında Tanı Testleri,Esen Özkaya
   Yayım Tarihi3/2015
   YazarProf. Dr. Esen Özkaya
   YayıneviNobel Tıp Kitabevleri
   ISBN9786053351269
   Cilt / Sayfa Sayısı1 Cilt / 864 Sayfa
   Baskı Sayısı1
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786053351269
   MarkaNobel Tıp
   Stok DurumuVar
   9786053351269

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.