• Tüm Kategoriler
  • Nobel Tıp Kitabevleri Kedi - Köpek Deri Hastalıkları

   Fiyat:
   140,00 TL
   İndirimli Fiyat (%17,9) :
   115,00 TL
   Kazancınız 25,00 TL
   Havale / EFT:
   112,70 TL
   Kedi ve köpeklerde deri hastalıkları 1985 yılından beri yeniden sınıflandırılmış olmasına karşın, dermatoloji kitaplarında farklı başlıklar altında işlenmektedir. Küçük hayvan dermatolojisi terimi kedi ve köpek dermatolojisi ile eş anlamlı kullanılmakla beraber, içerik yönünden farklar söz konusudur. Diğer ev (Heimtierdermatologie) ve laboratuvar hayvanlarının dermatolojik sorunlarını kapsamaz. Köpek (Canine Dermatology) ve kedi (Feline Dermatology) dermatolojik sorunları bile birbirinden farklıdır. Yazarken ortaya çıkan en önemli sorun bu hastalıklarının gruplandırılması olmuş, değişik kaynaklar incelenmek zorunda kalınmış, yine de arzulanan uyum kısmen sağlanabilmiştir.
   Bazı kitaplar deri hastalıklarını lezyonları türüne göre pruritus'la seyreden hastalıklar, alo-pezi (Canine and Feline), eroziv ve ülseratif dermatitisler, exfoliative dermatitisler, papular ve nodüler dermatitisler, veziküler ve püstüler dermatitisler, pododermatitis, nazal dermatitis ve depigmentasyon bozuklukları şeklinde gruplandırırken, bazıları da paraziter deri hastalıkları, allerjik ve hipersensivite dermatitisleri, enfeksiyöz dermatitisler, endokrin dermatitisler ve im-munolojik-otoimmun deri yangıları şeklinde gruplandırmaktadır. Deri tümörleri, kulak hasta-lıkları, perianal bölge hastalıkları, pati ve tırnak hastalıkları ve ekzotik pet dermatolojisi beraberce işlenmektedir. Kitapların başlangıç bölümlerinde deri ve kıl örtüsünün yapısı, fizyolojisi, tanı yöntemleri ve ayırıcı tanıda kullanılan yöntemler açıklanmaktadır.
   Kitapta hastalıkları 9 bölüm altında toplayarak gruplandırdım. Allerjik, ektoparaziter, bak-teriyel ve mikotik deri hastalıkları gibi etiyolojik yönden benzer olanları hayvan türüne göre ayırım yapmaksızın bir başlık altında topladım. Deri tümörleri, tırnak, tırnak yatağı ve pati hastalıklarını kitaba koymadım.
   Teknik Özellikler
   Yazar:Tarık Bilal
   Sayfa Sayısı:315
   Boyut:16x24
   Kapak Türü:Karton Kapak
   Basım Tarihi:2014
   Kargoya Veriliş Süresi:1-3 İş Gününde
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786053350057
   MarkaNobel Tıp
   Stok DurumuVar
   9786053350057

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.