Nöromuskuloskeletal Muayene ve Değerlendirme

  Fiyat:
  450,00 TL
  Havale / EFT:
  441,00 TL

  Nöromuskuloskeletal Problemlerde kas, eklem ve sinir dokuları ile bu dokular arasındaki biyomekanik etkileşim hasar görmüş/bozulmuş, iyileşme süreci kesintiye uğramış ya da beklendiği gibi gerçekleşmemiştir. Bu problemlerde öne çıkan semptomlar inflamatuar süreçten yada bir dokunun normal işlevini kaybetmesinden kaynaklanır başlıcaları ağrı, acı, uyuşma, karıncalanma, yanma, şişlik, kızarıklık ve ısı artışıdır.

  Nöromuskuloskeletal dendiğinde hemen aklımıza geliveren problemler bel/boyun/sırt ağrısı, kola veya bacağa yayılan sinir kökü basısı, patellofemoral ağrı, gonartroz, lateral epikondilit, impingement sendromu, karpal tünel sendromu, travmatik ve sportif yaralanmalar vb. olmaktadır.

  Bu sorunlar sağlık sistemine en çok yük getirenler arasında olup büyük oranda ilk başvuru hekime yapılmış olsa da fizyoterapistlerce takip edilmektedirler.

  Nöromuskuloskeletal Muayene ve Değerlendirme Kitabı fizyoterapistlerin yukarıda bahsi geçen Nöro-Muskulo-Skeletal problemlere nasıl yaklaşacağı ile ilgili temel bilgileri içerir.

  Kitapta;

  • Nöromuskuloskeletal Problemlerin nasıl değerlendirileceği/muayene edileceği
  • Edinilen bilgilerin nasıl analiz edileceği
  • Analiz sonuçlarından çözüme dönük çıkarımların nasıl yapılacağı detayları ile anlatılmaktadır.
  • Kitapta fizyoterapistlerce geliştirilmiş manuel fizyoterapi konseptlerine göre farklı değerlendirme yöntemleri kombine olarak verilmektedir.
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9789944157650
  MarkaHiper Tip
  Stok DurumuVar
  9789944157650

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.