• Tüm Kategoriler
  • Nsn Yayınevi İş Güvenliği Sınavlarına Hazırlık Çalışma Notları-Gülay Şengel

   Fiyat:
   110,00 TL
   İndirimli Fiyat (%30) :
   77,00 TL
   Kazancınız 33,00 TL
   Havale / EFT:
   75,46 TL
   İnsanın en temel hakkı yaşamaktır. Sağlıklı yaşamak hepimizin hakkıdır. Ve yaşayabilmek için çalışıyoruz. Ülkesine faydalı olmak, ailesini geçindirmek ve kişisel ihtiyaçlarını karşılayarak müreffeh bir hayat yaşamak için üreten insanımız, ömrünün büyük bir kısmını çalışma hayatının içinde geçirmektedir. İşyerlerimiz bir taraftan ka- zanç kaynağımız olurken diğer taraftan çalışanların huzur, güven ve sağlıklarını olumsuz yönde etkileyebilmekte- dir. İşveren ya da çalışan rolü ile içinde bulunduğumuz çalışma hayatı, her iş ve işletme için farklı çalışma şartları, buna bağlı olarak çeşitli tehlikeleri beraberinde getirmektedir. İnsanı merkezine alan iş sağlığı ve güvenliği, bu olumsuzlukları önlemeye yönelik çalışmalar yapmakta; çalışanların işleriyle ilgili konularda bedensel, ruhsal ve sosyal yönden iyilik hallerinin en üstün düzeyde tutulması, sürdürülmesi ve geliştirilmesini gaye edinmektedir. Sağlıklı ve güvenli çalışma ortamının tesisi ancak toplumun tüm kesimlerinin güvenlik kültürüne sahip bireyler olarak davranış değişikliğine gitmesi ile mümkün olacaktır.

   SGK istatiklerine göre ülkemizde 2019 yılında 422.463 iş kazası yaşanmış ve 1147 kişi bu kazalarda hayatını kaybetmiş, 1088 meslek hastalığı saptanmıştır. Bildiğiniz üzere, gerekli tedbirler alındığında, iş kazalarının %98’i ve meslek hastalıklarının %100’ü önlenebilecektir. Bu hedefe ulaşabilmek için tüm tarafların gönül birliği ile güvenlik kültürünün gelişmesine sahip çıkması zaruridir. Bu üzücü kayıpların önüne geçebilmek amacıyla yayınlanan 6331 sayılı İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KANUNU ile İş Güvenliği Uzmanlarına olan ihtiyaç da artmıştır.

   ESGO ailesi olarak piyasa aktörlerinin en önemlilerinden olan İş Güvenliği Uzmanlarının, İşyeri Hekimlerinin ve Diğer Sağlık Personellerinin eğitiminde edindiğimiz birikim ve tecrübeleri yansıtarak göreve devam ediyoruz. Bu yasanın en büyük uygulayıcıları olan İş Güvenliği Uzmanlarının belgelendirilme sürecinin önemli bir basamağı olan sınavlara hazırlıkta kullanabilecekleri bu kaynak kitap konulara göre sıralanmış İSG Mevzuatı ile İş Güvenliği Uzmanlık Sınavında çıkması muhtemel konuların derlendiği bilgileri bulabileceğiniz şekilde düzenlenmiştir.

   Unutulmamalıdır ki İş Sağlığı Ve Güvenliği Sınavına girip İş güvenliği Uzmanı olmayı düşünen kimseler çalışmaya öncelikle 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu okuyup anlamakla işe başlamalıdır, birkaç tekrarı tavsiye ederiz. Daha sonrasında da ilgili mevzuatlar üzerinden bir çalışma programı düzenlenmesi gereklidir. İş Güvenliği Uzmanlık eğitimini tamamlayanlara yönelik olarak ilgili ve geçerli mevzuat bilgilerini içeren bu kaynak kitap özet niteliğindedir. Kitap hazırlandığı Mayıs 2021 dönemindeki geçerli mevzuat bilgilerini içermektedir. İş- verene iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili konularda rehberlik ve danışmanlık yapmak üzere görevlendirilen ve görev aldığı işyerinde göreviyle ilgili mevzuat ve teknik gelişmeleri göz önünde bulundurarak iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili eksiklik ve aksaklıkları, tedbir ve tavsiyeleri belirleyerek işverene yazılı olarak bildirmek olan işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanlarının geçerli ve güncel isg mevzuatına hakim olması gerekir. Sınavda başarılı olup mesleğe başladıktan sonra da geçerli mevzuat için ücretsiz olarak yararlanabileceğiniz www.mevzuat.gov.tr adresini takip etmenizi ve güncel bilgilerden haberdar olmanızı tavsiye ederiz.

   Çalışmanın adaylara yararlı olması dileğiyle.

   Gülay Şengel

    Stok Kodu    :    9786057052919
   Boyut    :    19x27
   Sayfa Sayısı    :    264
   Basım Yeri    :    Ankara
   Basım Tarihi    :    2021 Ağustos
   Kapak Türü    :    Karton Kapak
   Dili    :    Türkçe
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786057052919
   MarkaNsn Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9786057052919

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.