• Tüm Kategoriler
  • Palme YAPI DİNAMİĞİ Teori ve Deprem Mühendisliği Uygulamaları

   Fiyat:
   280,00 TL
   İndirimli Fiyat (%20) :
   224,00 TL
   Kazancınız 56,00 TL
   Havale / EFT:
   219,52 TL
   Bu kitap, giriş düzeyi ve ileri lisansüstü düzeyi kitaplar arasındaki boşluğu doldurmaktadır. Deprem mühendisliği ve yapı dinamiği alanlarında iyi bilinen bir uzman olan yazarın bu eseri, yalnız deprem bölgelerindekiler değil, hemen her yerdeki öğrenciler için değerli olacaktır, çünkü modern mühendislik için yapı dinamiği bilgisi artık vazgeçilmez hâle gelmiştir.

   Kitapta, titreşimler ve yapı dinamiği hakkında bilgi verilmekte, bu konuların deprem kaynaklı yer sarsıntıları nedeniyle oluşan yapı hareketlerine uygulamaları gösterilmektedir. Konular oldukça açık biçimde ve çok sayıda çözümlü örnekle sunulmuştur; öyle ki, böyle bir ders bulunmayan bir üniversitede okuyan bir öğrenci bile kitap üzerinde kendi başına çalışabilir. Hâlen uygulamada mühendis olarak çalışan okuyucular, konuyu bu kitaptan öğrenirken zorluk çekmeyeceklerdir. Sunulan içeriğin önemli bir özelliği, yapı dinamiği teorisinin, çok katlı binaların deprem davranışı ve tasarımına uygulanmasıdır. Bu kitapta verilen bilgiler, depreme dayanıklı tasarım üzerinde çalışan ve bu konuda kendilerini geliştirmek isteyen mühendisler için özellikle değerli olacaktır.

   Her ne kadar kitabın kapsamı deprem mühendisliğine vurgu yapsa da, barındırdığı konular, yapıların rüzgâr kaynaklı titreşimleri ve şahmerdan kullanımı ya da araç trafiği gibi insan kaynaklı titreşimleri ile de ilgilidir. Titreşim ve yapı dinamiği üzerine rakipsiz bir ders kitabı olarak konuya ciddiyetle yaklaşan öğrencilere önerilebilecek bir kitaptır.

   (Tanıtım Bülteninden)

   Konu Başlıkları
   Tek Serbestlik Dereceli Sistemler
   Çok Serbestlik Dereceli Sistemler
   Deprem Etkisi Altındaki Çok Katlı Binaların Davranışı, Tasarımı ve Değerlendirilmesi

   Yapı Dinamiği Teori ve Deprem Mühendisliği Uygulamaları
   Anıl K. Chopra
   Çevirmen: Hilmi Luş
   Yayınevi: Palme Yayınevi - Akademik Kitaplar
   ISBN: 9781234567897
   Sayfa Sayısı: 944
   Baskı Sayısı: 4
   Ebatlar: 16 ,5 x 24,5
    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786053553397
   MarkaPalme Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786053553397

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.