Pilates Eğitmenler için El Kitabı

  Fiyat:
  649,00 TL
  Havale / EFT:
  636,02 TL

  Sevgili Pilates Uygulayıcıları
   
       Pilates gövde stabilitesi, kuvvet ve esneklik gerektiren ve kas kontrolü, postür ve solunuma dikkat eden akıl-vücut egzersizi olarak tanımlanmaktadır. Aslında yıllarca fizyoterapistler tarafından kullanılan egzersiz paternleri ve ekipmanlarının modifiye edilmiş şekliyle gerek rekreasyonel gerekse kas-iskelet sistemi problemlerinin tedavisinde uzman eller tarafından kullanılan halidir. Özel amaçlar; Pilates egzersizi ile şekillendirilerek bireysel kısıtlılıklara göre şiddet ve zorluk derecesi ihtiyaçlarla değiştirilebilir.
   
       Bugün birçok sporcunun antrenman programları içinde Pilates eğitimi yaralanmaları önlemek, performansı geliştirmek ve varolan rehabilitasyon programlarını tamamlamak için kullanılmaktadır. Sağlıklı kişilerde ise rekreasyonel amaçlı yapılan Pilates programı abdominal kassal endurans, dinamik denge ve sırt kas esnekliğini artırabilir.
   
       Pilatesin kurucusu, Joseph Pilates, erkek-dominantlı sporlar olan, savunma, güreş ve boks sporlarından gelen, ve Alman askerlerinin yaralanmalarını rehabilite etmek için bu metodu kullandı. Ancak bugün Pilates egzersizleri sıklıkla kronik bel ve pelvik kuşak ağrısını tedavi etmek ve sadece kadınlar için bir egzersiz şekli olarak görülmektedir. Buna karşın Pilates her iki cins için ‘core’ stabiliteyi geliştirmek ve özellikle gövde ve pelvik taban kaslarının kontrolünü sağlamak için önerilmektedir. 

  Stok Kodu    :    9786059160520
  Boyut    :    19,5 x 26
  Sayfa Sayısı    :    310
  Basım Yeri    :    Ankara
  Baskı    :    1
  Basım Tarihi    :    2017
  Çeviren    :    Prof. Dr. Gül BALTACI
  Kapak Türü    :    Karton Kapak
  Kağıt Türü    :    1. Hamur 90 gr
  Dili    :    Türkçe
   
      
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9786059160520
  MarkaHipokrat Kitabevi
  Stok DurumuVar
  9786059160520

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.