• Tüm Kategoriler
  • Platon Hukuk Yayınevi Zimmet Suçu-Çağatay Uygun

   Platon Hukuk Yayınevi Zimmet Suçu-Çağatay Uygun
   Görsel 1
   Fiyat:
   95,00 TL
   İndirimli Fiyat (%10,5) :
   85,00 TL
   Kazancınız 10,00 TL
   Havale / EFT:
   83,30 TL
   85.00 www.tercihkitabevi.com
   Bankacılık, bugün ekonomik sistemin ana unsurunu oluşturmaktadır. Bu sistemin düzenlenmesi, denetlenmesi ve işleyişinin korunması doğrudan ülkede yaşanan ekonomik düzeninin sağlıklı olarak devamının sağlanması için gerekmektedir. Bu nedenle bankacılık sistemine devlet müdahalesi gereklilik taşımaktadır. Yapılan müdahaleler sonucunda Bankacılık Hukuku sadece özel hukuk kurallarının geçerli olduğu bir alan olmaktan çıkmış ve kısmen kamu hukukuna ilişkin emredici kuralların bulunduğu karma bir hukuk dalı haline gelmiştir. Bu anlamda bankacılık sistemine ceza hukuku alanında da düzenlemeler getirilmiş olup, kanun kapsamında bankacılık suçlan düzenlenmiştir.

   Kitapta, bankacılık temel kavramları ve tarihsel gelişim sürecine kısaca değinildikten sonra, incelemenin esas noktası olan Türk Ceza Kanunu ve Bankacılık Kanunu kapsamında yer alan ve önemli suçlar arasında sayılan zimmet suçu her iki kanun kapsamında değerlendirilmeye çalışılmış.

   Kitabın bu ikinci basısında, 2016 Yılında sisteme giren ve ilk derece mahkemesi hükmünü, üst derece mahkemesi sıfatıyla hem maddi ve hem de hukuki açıdan gözden geçiren, maddi meseleyi, yani olayın gerçekleşme şeklini yeniden inceleme konusu yapabilen, iki dereceli yargılama sisteminde, ilk derece mahkemesinin verdiği karardan memnun olmayan ve kararı hukuka aykırı görülen tarafın başvurusunu, yalnızca hukukilik denetimini yaparak değil, maddi vakıa ve delil denetimi yapmak, hatta delilleri değerlendirip incelemek suretiyle maddi hakikate ve adalete ulaşılmasını sağlama yönünde etkin bir yetkiye sahip olan Bölge Adliye Mahkemesi, diğer adıyla İstinaf Mahkemesi kararları da dikkate alınarak paylaşılmış.
   Kitap Adı: Zimmet Suçu
   Yazar:Çağatay Uygun
   Yayınevi: Platon Hukuk Yayınevi
   Hamur Tipi: 1. Hamur
   Sayfa Sayısı: 351
   Ebat: 16 x 23,5
   İlk Baskı Yılı: 2021
   Baskı Sayısı: 1. Basım
   Dil: Türkçe
   Barkod: 9786057470881
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786057470881
   MarkaPlaton Hukuk
   Stok DurumuVar
   9786057470881

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.