• Tüm Kategoriler
  • Rota Tıp Kitabevi Girişimsel Pulmonoloji Muzaffer Metintaş

   Rota Tıp Kitabevi Girişimsel Pulmonoloji Muzaffer Metintaş
   Görsel 1
   Fiyat:
   249,00 TL
   İndirimli Fiyat (%20,1) :
   199,00 TL
   Kazancınız 50,00 TL
   Havale / EFT:
   195,02 TL
   199.00 www.tercihkitabevi.com
   Sınırlı Sayıda
   Göğüs hastalıkları disiplini son yirmi yılda çok geniş bir çalışma zeminine yayılmaktadır. Girişimsel pulmonoloji de bu bağlamda her gün daha da gelişen, hastalara ve hekimlere daha çok katkı sağlayan bir özelleşme alanı olmuştur.

   Girişimsel pulmonoloji, akciğer ile ilişkili bütün teknik işlemler için kullanılan yeni bir terminoloji ve göğüs hastalıkları alanının son yıllarda gelişen en önemli açılımlarından birisi, hatta en önde gelenidir.

   Girişimsel pulmonoloji hastalıklar karşısında hekim olarak gücümüzü çok arttırmakta, ilgi duyan hekim sayısı da gittikçe artmaktadır.

   Elinizdeki kitap bu alanda hem bir genel bakış sağlamayı, hem de detaylarda en güncel bilgileri sizlere ulaştırmayı hedef güderek hazırlanmıştır. Hedef böyle seçilince kitap da bronkoloji, plevral işlemler, yoğun bakım uygulamaları ve sağ kalp değerlendirmesi olarak dört bölümde düzenlenmiştir.

   Bronkoloji bölümünde temel fleksibl ve rijit bronkoskopi uygulamaları ile bronkoskopik hacim küçültücü işlemler, bronşiyal termoplasti, endoskopik ve endobronşiyal ultrasonografi eşliğinde iğne aspirasyonu gibi son yıllarda ilgi odağı olan konular ele alınmıştır.

   Plevra bölümünde temel uygulama konularının yanında medikal torakoskopi açılımları, görüntüleme yöntemleri rehberliğinde işlemler, tünel kateter gibi güncel konulara yer verilmiştir.

   Yoğun bakımda invaziv işlemler bölümünde temel bronkoskopi teknikleri ile birlikte noninvaziv mekanik ventilasyon eşliğinde bronkoskopi uygulamaları görsel olarak ele alınmıştır.

   Sağ kalp bölümünde ise kardiyopulmoner anatomi, klinik pulmoner hipertansiyon ve sağ kalp kateterizasyonu gibi konular kapsamlı bir şekilde değerlendirilmiştir. Kitabın belki de en önemli özelliği, konuların günlük pratik yaşamda bu işlemleri yapan deneyimli yerli ve yabancı bilim insanları tarafından kendi görsellerini kullanarak hazırlanmasıdır.

   Editörler olarak kendi vakalarını, tecrübelerini paylaşarak kitaba önemli katkılar sağlayan bilim insanı meslektaşlarımıza içtenlikle teşekkür ediyoruz.

   Alanında en kapsamlı çalışma olan bu kitabın ülkemizde tamamen özgün dökümanlarla yayınlanıyor olması editörlere heyecan vermektedir. Ama bunun da ötesinde kitabın meslektaşlarımızın masası üstünde her gün kullanılır olması, her gün yararlanılır olması ise mutluluğumuz olacaktır.

   Tıp kitapları/Göğüs hastalıkları kitapları/Girişimsel Pulmunoloji kitabı   Yazarlar: Muzaffer Metintaş, Ziya Toros Selçuk, Aydın Yılmaz
   Baskı Tarihi: 2014
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786054431373
   MarkaRota Tıp
   Stok DurumuVar
   9786054431373

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.