• Tüm Kategoriler
  • Rota Tıp Kitabevi Pet ve Pet/BT Prensipler ve Uygulamalar

   Rota Tıp Kitabevi Pet ve Pet/BT Prensipler ve Uygulamalar
   Görsel 1

   Bu fiyata son 10 ürün !

   Kampanya stoğu tükendiğinde ürünün fiyatı 108,00 TL olacaktır.
   Fiyat:
   108,00 TL
   İndirimli Fiyat (%50) :
   54,00 TL
   Kazancınız 54,00 TL
   Havale / EFT:
   52,92 TL
   54.00 www.tercihkitabevi.com
   ÖNSÖZ

   PET hakkındaki bu kapsamlı çok-yazarlı kitabın ilk baskısının yayınlanmasını takiben geçen 6 yıl içinde dikkate değer gelişmeler oldu. Bu gelişmeler kitabın başlığını "PET ve PET/BTde İlkeler ve Uygulamalar" şeklinde değiştirecek kadar dönüştürücüydü. Yüzyıl başından beri uygulamaya giren ticari PET/BT sistemleri PET görüntüleme uygulama paternleri ve teknolojisinde ciddi değişikliklere neden olduğundan böyle bir başlık seçildi. Güncellenmiş metinde çok sayıda PET/BT görüntülerinin yanısıra spesifik olarak BT taraması ve kanser, kalp hastalığı ve diğer durumların "tek adım" tanısı için BT ve PETi en uygun şekilde entegre eden stratejileri içeren eyeni bölümler bulunmaktadır.

   1993 yılında Chuck Meyer, meslektaşlarım ve ben PET metabolik görüntüleriyle yüksek-kalitedeki BT ya da MRGnin "Anatomoleküler Görüntüleme" adlı yazılım ile füzyonunu tanımladık. Kullanışlı olmasına rağmen füzyon yaklaşımı rutin olarak uygulanmıyordu çünkü zaman alıcıydı ve SSS-dışı uygulamalar için yeterince güvenilir değildi. Rutin tüm-vücut PET/BT füzyonu Pittsburgh Üniversitesinden David Townsendin liderliğindeki enstrümentasyon grubunun geliştirdiği donanım takdim edilinceye kadar standart bir uygulama olmaktan uzaktı. Dr. Bruce Hasegawanın SPECT/BT alanındaki katkıları ve örtüşen PET/BT füzyon görüntülemelerinin yardımları da önemliydi. PET/BT teknolojisi PET dünyasını sadeci birkaç yıl içinde değiştirdi. Günümüzde, neredeyse tüm yeni PET tarayıcıları PET/BT tarayıcısı olarak üretiliyor ve vücut görüntülemelerinin hemen tüm klinik uygulamalarında PETe kıyasla daha iyi bir performansa sahip.

   Bu denli dönüştürücü bir teknolojiyi gözlemlemek ve onun bir parçası olma fırsatını elde etmek son derece memnuniyet verici. 1970li ve 1980li yıllarda yaşadığım Washington Üniversitesi Tıp Fakültesindeki öğrencilik yıllarımdan ve daha sonraki asistan/fellow yıllarımdan örtüşmeyi belirleyen probları gözlemlediğimiz ilk günleri ve ilk PET taramalarını daha dün gibi hatırlıyorum. Dr. Ter-Pogossian ve Siegel, bana PET yönteminin değerini öğretmeye çalışmışlardı. O dönemde, insan biyolojisindeki tüm organ sistemlerinin noninvazif görüntüleme yöntemleri ile kantitatif ve zarar vermeden değerlendirilmesinin değirini çok az kavrayabilmiştim.

   PET potansiyelinin önemli bir bölümü PET/BTye dönüştüğü ve günümüzde dünya çapında milyonlarca hastada uygulanmakta. PET/BT teknolojisi artık yerleşmiş durumda. Ancak önümüzdeki yıllırda çok sayıda yeni değişikliklerin olması bekleniyor. PET/MRG geliştirildi ve erken konuşlanma dönemini yaşıyor. Ayrıca BT ve nükleer yöntemlerde kullanılan radyasyon dozları (karsinogenez ve böbrek toksisitesi açısından/ da araştırma altında. Küçük vücut bölgelerinin PET görüntülemesi, pozitron-duyarlı problar ve görüntüleme sistemleri, PET-güdümlü biyopsiler ve daha sofistike kantitasyonlar yolda olanlar arasında sayılabilir. Tedavi yanıtının hızlı bir şekilde değerlendirilme olanağı yeni tedavi yöntemlerinin uyarlanması açısından kanser tedavisine önemli bir katkı sağlayacaktır. Kitapta çokça bahsedilen yeni PET ligandları klinik ve araştırma uygulamalarında daha yaygın bir şekilde kullanılacaktır. Sağlık harcamalarının pahalı olması ve toplumun sağlık harcamalarına tahsis edebileceği kaynaklardaki kısıtlılık bizlerin yeni teknolojiler geliştirmesindeki kısıtlılıklardan daha fazla olabilir.

   Okuyucuların bu kitabı değerli bir kaynak olarak göreceklerinden eminim. Meslektaşlarım ve ben kapsamlı ancak yorucu olmayan, PET ve PET/BTnin önemli klinik ve araştırma uygulamalarına ilişkin anahtar noktaları anlamaya yardımcı olacak detaylı temel bilgileri yeterli bir şekilde sunan klinik odaklı bir metin hazırlamaya çalıştık. Kardiyak PET ve PET/BT görüntüleme kısmının güncellenmesinde yardımcı editör olarak katkı sağlayan Dr. Rob Beanlandsa özel olarak teşekkür etmek isterim. Julia W. Buchannana da birçok bölümdeki itinalı edisyonu nedeniyle teşekkür borçluyum. Ayrıca LWWden Kerry Barrettin desteği ve teşviği bu kapsamlı kitabın tamamlanabilmesini sağlamıştır.

   Umarım, bu kitabı PET/BT çalışma biriminizde bulundurursunuz ve önümüzdeki yıllarda sık kullanırsınız. İlk baskı gibi, bu baskının da klinik çalışmalarınızda ve araştırmalarınızda bir başlangıç noktası ve iyi bir kaynak olması dileklerimle...

   Richard L. Wahl, MD
   • ISBN
    :
    9786054431038
   • Yayınevi
    :
    Rotatıp Kitabevi
   • Yazar
    :
    Richard L. Wahl
   • Çeviri Editörü
    :
    Prof. Dr. Biray Caner Doç. Fani Bozkurt Prof. Dr. Ömer Uğur
   • Basım Yeri
    :
    Ankara
   • Basım Yılı
    :
    2011
   • Baskı Sayısı
    :
    2
   • Sayfa Sayısı
    :
    752
   • Kağıt Türü
    :
    90 gram Küşe
   • Ebat
    :
    21,5 x 28,5 cm
   • Cilt
    :
    Sert Kapak
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786054431038
   MarkaRota Tıp
   Stok DurumuVar
   9786054431038
                                                                                                                                                                                                
                                                                                                                               
                                                                                                                                   
    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.