• Tüm Kategoriler
  • Sağlık Bilimleri İçin Tıbbi Terminoloji Rıfat Mutuş

   Fiyat:
   155,00 TL
   Havale / EFT:
   151,90 TL
   Terminolojinin ana amacı; herkes tarafından aynı şekilde kullanılan, yazılan, söylenen ve anlaşılan bir dil oluşturmaktır. Aynı meslek grubunu paylaşan insanların aynı dili kullanmasını sağlar. Bunun yanında sağlık mensuplarının yerli ve yabancı mesleki yayınları takip etmesini ve uluslararası alanda meslektaşlarıyla iletişim kurmasını kolaylaştırmaktadır.
   Bilimsel terminolojide, her bilim dalında günlük yaşamda pek kullanılmayan, kendine özgü kelimeler ya da terimler yer aldığı için, öğretilmesinde ve öğrenilmesinde çeşitli güçlükler bulunmaktadır. Bu terimlerin ezberlenerek öğrenilmesi hem çok zahmetli hem de verimsiz olmaktadır. Bu nedenle ezberleme dışında terminoloji açısından gerekli olan dil bilgisi verilerek ve terimlerin köklerine ön ve son ekler getirilerek terimler, onları meydana getiren yapılar açısından ayrı ayrı analiz edilmek suretiyle daha kalıcı ve daha kolay şekilde öğrenilebilir.
   Son yıllarda bilimsel ve teknolojik gelişmelerin çok hızlı olması nedeniyle, ölü bir dil olan Latince’ nin yetersiz kaldığı durumlar ortaya çıkmaktadır. Bu durumda da bilim dilinin ağırlıklı olarak İngilizce olması nedeniyle, tıbbi terimler içinde İngilizce kullanımlar da dikkat çekmektedir. Kullanılan bu İngilizce terimlere de kitapta yer verilmiştir.

   Yayınevi: Ankara Nobel Tıp Kitabevleri
   ISBN: 9786057578402
   Editör: Öğr. Gör. Funda Pehlevan , Prof. Dr. Rıfat Mutuş
   Basım Yılı: 2022
   Baskı Sayısı: 3
   Sayfa Sayısı: 256
   Ebat: 16 x 24 cm
   Kapak / Cilt: Karton Kapak
   Dil: Türkçe

    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786057578402
   MarkaAnkara Nobel Tıp
   Stok DurumuVar
   9786057578402

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.