Sağlık Bilimleri İçin Tıbbi Terminoloji Rıfat Mutuş

  Fiyat:
  336,00 TL
  İndirimli Fiyat (%17) :
  279,00 TL
  Kazancınız 57,00 TL
  Havale / EFT:
  273,42 TL
  Terminolojinin ana amacı; herkes tarafından aynı şekilde kullanılan, yazılan, söylenen ve anlaşılan bir dil oluşturmaktır. Aynı meslek grubunu paylaşan insanların aynı dili kullanmasını sağlar. Bunun yanında sağlık mensuplarının yerli ve yabancı mesleki yayınları takip etmesini ve uluslararası alanda meslektaşlarıyla iletişim kurmasını kolaylaştırmaktadır.
  Bilimsel terminolojide, her bilim dalında günlük yaşamda pek kullanılmayan, kendine özgü kelimeler ya da terimler yer aldığı için, öğretilmesinde ve öğrenilmesinde çeşitli güçlükler bulunmaktadır. Bu terimlerin ezberlenerek öğrenilmesi hem çok zahmetli hem de verimsiz olmaktadır. Bu nedenle ezberleme dışında terminoloji açısından gerekli olan dil bilgisi verilerek ve terimlerin köklerine ön ve son ekler getirilerek terimler, onları meydana getiren yapılar açısından ayrı ayrı analiz edilmek suretiyle daha kalıcı ve daha kolay şekilde öğrenilebilir.
  Son yıllarda bilimsel ve teknolojik gelişmelerin çok hızlı olması nedeniyle, ölü bir dil olan Latince’ nin yetersiz kaldığı durumlar ortaya çıkmaktadır. Bu durumda da bilim dilinin ağırlıklı olarak İngilizce olması nedeniyle, tıbbi terimler içinde İngilizce kullanımlar da dikkat çekmektedir. Kullanılan bu İngilizce terimlere de kitapta yer verilmiştir.

  Yayınevi: Ankara Nobel Tıp Kitabevleri
  ISBN: 9786057578402
  Editör: Öğr. Gör. Funda Pehlevan , Prof. Dr. Rıfat Mutuş
  Basım Yılı: 2022
  Baskı Sayısı: 3
  Sayfa Sayısı: 256
  Ebat: 16 x 24 cm
  Kapak / Cilt: Karton Kapak
  Dil: Türkçe

   
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9786057578402
  MarkaAnkara Nobel Tıp
  Stok DurumuVar
  9786057578402

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.