• Tüm Kategoriler
  • Savaş Uzlaştırmacı Sınavına Hazırlık Kitabı (Timuçin Köprülü)

   Fiyat:
   120,00 TL
   İndirimli Fiyat (%5) :
   114,00 TL
   Kazancınız 6,00 TL
   Havale / EFT:
   111,72 TL
   ÖNSÖZ
   5 Ağustos 2017 tarihinde yayınlanan Ceza Muhakemesinde Uzlaştırma Yönetmeliği ile Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 253 vd maddelerinde yer alan bir onarıcı adalet kurumu olan uzlaşma yeni bir evreye taşınmış oldu.  Bu Yönetmelik ile uzlaştırmacıların nitelikleri, eğitimi, sınavı, görev ve sorumlulukları, denetimi, eğitim verecek kişi, kurum ve kuruluşların nitelikleri ve denetimleri ile uzlaştırmacı sicili, uzlaştırmacılar ve eğitim kurumlarının listelerinin düzenlenmesi, Cumhuriyet başsavcılığı bünyesinde kurulan uzlaştırma bürolarının çalışma usul ve esasları, uzlaştırma teklifi ile müzakere usulü, uzlaştırma anlaşması ve raporda yer alacak konular ile uygulamaya dair diğer hususlara ilişkin usul ve esaslar belirlendi.

       Yönetmelik uyarınca eğitim verecek kurumlar belirlendikten sonra 2017’de ilk uzlaştırmacı eğitimleri başladı. Görev aldığım eğitimlerde yüzlerce uzlaştırmacı adayına eğitim verdim. İkinci dönem uzlaştırmacı eğitimlerinde de görevim devam etti. Bu eğitimler sırasında kurumun varlık nedeninden uygulanmasına ve karşılaşılan sorunlara ilişkin öğrencilerimle verimli teorik tartışmalar yaşadık; uygulama eğitimlerinde de hem çok şey öğrendik hem de çok eğlendik. Buradan hepsine selam ve sevgilerimi gönderiyorum.

    Eğitimler sırasında hazırladığım kısa notları ve soruları bir kitap haline getirme düşüncem vardı. Savaş Yayınevi’nden böyle bir teklif geldiğinde de kabul ederek çalışmalara başladım. Öncelikle hukukçu olmayan uzlaştırmacı adayları için ceza muhakemesi sürecinin nasıl işlediğine dair kısa bir bilgi notunun gerekli olduğunu düşünerek kitabın başında yer almasını uygun gördüm. Daha sonra eğitimlerde kullandığım konu özetlerini kitaba ekledim. Sınav kapsamında yer alan konulardan 400 tane özgün test sorusuyla birlikte kitabın sonunda uzlaştırma müessesi ile bağlantılı ufak bir de sözlük ve uzlaştırmaya tabi suçların listesi eklenmiştir. Bahsi geçen test soruları Alternatif Çözümler Daire Başkanlığı tarafından yayınlanan ve konuyla ilgili çalışan değerli meslektaşlarım tarafından hazırlanan “Ceza Muhakemesi Hukukunda Uzlaştırma Eğitim Kitabı” ve ilgili mevzuat esas alınarak hazırlanmıştır.

   Kitabın yayınlanması için beni cesaretlendiren Savaş Yayınevi sahibi Barış Gezerkaya’ya ve kısa bir sürede dizgiyi tamamlayan Ümmühan Eroğlu’na teşekkür etmeyi bir borç bilirim. Faydalı olması dileğiyle.

   Baskı Tarihi
   Mart 2020
   Baskı Sayısı
   1. Baskı
   Yayınevi
   Savaş Yayınevi
   Yazar
   Yrd. Doç. Dr. Timuçin Köprülü
   Sayfa Sayısı
   264
   Ebat
   16x24
    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789757197645
   MarkaSavaş Yayınları
   Stok DurumuVar
   9789757197645

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.