• Tüm Kategoriler
  • Savaş Yayınevi İdari Yargı Mevzuatı (Bahtiyar Akyılmaz-Cemil Kaya)

   Fiyat:
   64,00 TL
   İndirimli Fiyat (%9,4) :
   58,00 TL
   Kazancınız 6,00 TL
   Havale / EFT:
   56,84 TL
   Önsöz
   1995 yılında ilk basısını İdare Hukuku Mevzuatı adı altında yaptığımız bu çalışma, bugün için ondan ayrı olarak basımı gerçekleşen ve idari yargı ders müfredatı çerçevesinde sıkça kullanılan kanunların, bu kanunların düzenleme alanı ile ilgili literatürün ve çeşitli hükümlere ilişkin yargı kararlarının özetlerinin yer aldığı bir eserdir. Bu tür çalışmalar, öğrenciye ve/veya uygulayıcı ya da araştırmacılara çalışmalarında yardımcı olmak için ek açıklamalarla ya da konuyla ilgili önemli yargı kararları ile sunulan sabırla, dikkatle ve sistematik olarak yapılan eserlerdir.

   Bilindiği üzere 20 Temmuz 2016 tarihinden itibaren üç dereceli yargı sisteminin kabul edilmesi ile yargı organının teşkilat ve yargılama usullerinde yaşanan önemli değişim, 21 Ocak 2017 tarihli Anayasa değişikliği ile devam etmiş ve idari yargı da dahil yargıda bir reform süreci yaşanmıştır. Son yıllarda içtihatları ile dikkat çeken Askeri Yüksek İdare Mahkemesi, Anayasa değişikliği ile kaldırılmış ve iş yükü sivil idari yargıya devredilmiştir.

   Bu basıda Anayasa değişikliği ile varlığına son verilen Askeri Yüksek İdare Mahkemesinin teşkilat ve yargılama usulüne ilişkin 1602 sayılı Kanun mevzuattan çıkarılmış; mevzuatta ve içtihatta söz konusu olan değişiklikler ilgili kısımlara işlenmiş ve kaynakça da güncellenmiştir.
   Değerli meslektaşlarımızdan ve sevgili öğrencilerimizden gelen öneri, istek ve katkılarla bugün bir yeni baskısını daha gerçekleştirdiğimiz bu çalışmanın, hukuk devleti yolunda, idare hukuku alanında çalışanlara sağlayacağı her türlü katkı bizleri son derece memnun edecektir.
   Çalışmanın herkese yararlı olmasını dileriz.
    
   AKYILMAZ/SEZGİNER/KAYA

   Barkod : 9786257483124

   Yayın Tarihi : 2021 Ekim

   Kapak Türü : Karton Kapak

   Kağıt Türü : Sarı Kitap Kağıdı

   Baskı Sayısı : 14

   Sayfa Sayısı : 456

   Ebat : 14x21

   Dili : Türkçe

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786257483124
   MarkaSavaş Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786257483124

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.