Savaş Yayınevi Kadın Yazıları - Türkan Yalçın Türkan Yalçın

  Fiyat:
  580,00 TL
  İndirimli Fiyat (%20,9) :
  459,00 TL
  Kazancınız 121,00 TL
  Havale / EFT:
  449,82 TL
  ÖNSÖZ
      2015 yılında yüksek lisans öğrencilerimle “Kriminoloji Yazıları” başlıklı bir kitap yayımlamış ve cesaretlendiren tepkiler almıştık. Aradan geçen zaman içinde o öğrencilerimin birçoğu meslektaşım oldu ve bir kısmı da akademi dışında, değişik alanlarda çalışmaya başladılar. Hiçbirisiyle bağımız kopmadı, daha da güçlendi. Yeni bir kitap yazma fikri bu yılın başında yine onlardan çıktı ve bana da bu fikre destek olmak düştü. Araya pandemi süreci girdi, ağır olaylar yaşandı ancak zor da olsa, çalışmayı bırakmak istemedik.

      Dünyada ve Türkiye’de her alanda çok fazla sorun yaşanıyor, kadınların sorunları da katlanarak büyüyor. Kadınların mücadeleleri ve kazanımları boşa çıkarılmaya çalışılıyor fakat giderek artan öyle büyük bir direnç ve dayanışma var ki…

       İşte biz de bu mücadeleye, yazarak mütevazı bir katkıda bulunmak istedik. Böylece “Kadın Yazıları” çıktı ortaya.
       
  Her bir makalenin yazarıyla yolum bir yerlerde mutlaka kesişti. Büyük çoğunluğu; yüksek lisans öğrencilerim ve tez danışmanlıklarını yürüttüklerim. Onlar benim için çok kıymetli dostlar aynı zamanda;varlıkları heyecan ve umut veriyor. Hocaları, meslektaşları olmak büyük onur. Hayatımda oldukları, duyarlılıkları, dostlukları, dayanışmaları için müteşekkirim.
  Baskı Tarihi
  Aralık 2020
  Baskı Sayısı
  1. Baskı
  Yayınevi
  Savaş Yayınevi
  Yazar
  Prof. Dr. Türkan Yalçın
  Sayfa Sayısı
  1012
  Ebat
  16x24
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9786257127851
  MarkaSavaş Yayınları
  Stok DurumuVar
  9786257127851

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.