• Tüm Kategoriler
  • Savaş Yayınevi Kadın Yazıları - Türkan Yalçın Türkan Yalçın

   Fiyat:
   450,00 TL
   İndirimli Fiyat (%10) :
   405,00 TL
   Kazancınız 45,00 TL
   Kargo Bedava
   ÖNSÖZ
       2015 yılında yüksek lisans öğrencilerimle “Kriminoloji Yazıları” başlıklı bir kitap yayımlamış ve cesaretlendiren tepkiler almıştık. Aradan geçen zaman içinde o öğrencilerimin birçoğu meslektaşım oldu ve bir kısmı da akademi dışında, değişik alanlarda çalışmaya başladılar. Hiçbirisiyle bağımız kopmadı, daha da güçlendi. Yeni bir kitap yazma fikri bu yılın başında yine onlardan çıktı ve bana da bu fikre destek olmak düştü. Araya pandemi süreci girdi, ağır olaylar yaşandı ancak zor da olsa, çalışmayı bırakmak istemedik.

       Dünyada ve Türkiye’de her alanda çok fazla sorun yaşanıyor, kadınların sorunları da katlanarak büyüyor. Kadınların mücadeleleri ve kazanımları boşa çıkarılmaya çalışılıyor fakat giderek artan öyle büyük bir direnç ve dayanışma var ki…

        İşte biz de bu mücadeleye, yazarak mütevazı bir katkıda bulunmak istedik. Böylece “Kadın Yazıları” çıktı ortaya.
        
   Her bir makalenin yazarıyla yolum bir yerlerde mutlaka kesişti. Büyük çoğunluğu; yüksek lisans öğrencilerim ve tez danışmanlıklarını yürüttüklerim. Onlar benim için çok kıymetli dostlar aynı zamanda;varlıkları heyecan ve umut veriyor. Hocaları, meslektaşları olmak büyük onur. Hayatımda oldukları, duyarlılıkları, dostlukları, dayanışmaları için müteşekkirim.
   Baskı Tarihi
   Aralık 2020
   Baskı Sayısı
   1. Baskı
   Yayınevi
   Savaş Yayınevi
   Yazar
   Prof. Dr. Türkan Yalçın
   Sayfa Sayısı
   1012
   Ebat
   16x24
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786257127851
   MarkaSavaş Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786257127851

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.