Savaş Yayınevi Temel Ekonomi (Mehmet Dikkaya-Deniz Özyakışır)

  Fiyat:
  210,00 TL
  İndirimli Fiyat (%11,9) :
  185,00 TL
  Kazancınız 25,00 TL
  Havale / EFT:
  181,30 TL

  Temel Ekonomi Savaş Yayınları
  V. BASKI İÇİN ÖNSÖZ

  Neden Temel Ekonomi?
  İktisat (ekonomi) bir sosyal bilim olduğu için insanoğlunun sıradan günlük yaşamını konu almaya çalışır. Bunu yaparken, basitleştirme yöntemi kullanarak sayısal ifadeler ve geometrik şekillerden yararlanır. İktisat biliminin duayenlerinden Alfred Marshall, ekonomi için “İnsanoğlunun normal yaşamındaki sıradan ilişkilerini inceleyen bir bilim dalı” demiştir. Bunun için sıradan ilişkilerle iktisat bilimi arasındaki bağlantıları yakalamak, hayatı anlamak açısından önemlidir.
  Sadece iktisat öğrencilerinin değil, sosyal ve mühendislik bilimleri ve meslek yüksekokullarındaki pek çok bölümde okuyan öğrencilerin de bu bağlantıları yakalamaya ihtiyacı vardır. Ekonomi, her şeyden önce hayatın kendisi olduğu için, bu mantığı elde etmek isteyen herhangi meraklı bir okuyucu için de bu kitap öğretici sayılır.
  Kitapta ele aldığımız konular, sade bir dil ve okuyucunun kolayca anlayabileceği güncel örneklerle anlatılmaya çalışılmakta, öğrencileri iktisat denizinde yüzdürmek değil, denizin üstünde sağlam durup yüzmeyi öğrenmelerine yardımcı olmak amaçlanmaktadır.
  Temel Ekonomi kitabımız bu amaç doğrultusunda şekillenmiştir.
  Baskı Sayısı
  5. Baskı
  Yayınevi
  Savaş Yayınevi
  Yazar
  Prof. Dr. Mehmet Dikkaya, Doç. Dr Deniz Özyakışır
  Sayfa Sayısı
  372
  Ebat
  16x24

   

  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9786052328767
  MarkaSavaş Yayınları
  Stok DurumuVar
  9786052328767

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.