• Tüm Kategoriler
  • Savaş Yayınevi Temel Ekonomi (Mehmet Dikkaya-Deniz Özyakışır)

   Fiyat:
   100,00 TL
   İndirimli Fiyat (%10) :
   90,00 TL
   Kazancınız 10,00 TL
   Havale / EFT:
   88,20 TL

   Temel Ekonomi Savaş Yayınları
   V. BASKI İÇİN ÖNSÖZ

   Neden Temel Ekonomi?
   İktisat (ekonomi) bir sosyal bilim olduğu için insanoğlunun sıradan günlük yaşamını konu almaya çalışır. Bunu yaparken, basitleştirme yöntemi kullanarak sayısal ifadeler ve geometrik şekillerden yararlanır. İktisat biliminin duayenlerinden Alfred Marshall, ekonomi için “İnsanoğlunun normal yaşamındaki sıradan ilişkilerini inceleyen bir bilim dalı” demiştir. Bunun için sıradan ilişkilerle iktisat bilimi arasındaki bağlantıları yakalamak, hayatı anlamak açısından önemlidir.
   Sadece iktisat öğrencilerinin değil, sosyal ve mühendislik bilimleri ve meslek yüksekokullarındaki pek çok bölümde okuyan öğrencilerin de bu bağlantıları yakalamaya ihtiyacı vardır. Ekonomi, her şeyden önce hayatın kendisi olduğu için, bu mantığı elde etmek isteyen herhangi meraklı bir okuyucu için de bu kitap öğretici sayılır.
   Kitapta ele aldığımız konular, sade bir dil ve okuyucunun kolayca anlayabileceği güncel örneklerle anlatılmaya çalışılmakta, öğrencileri iktisat denizinde yüzdürmek değil, denizin üstünde sağlam durup yüzmeyi öğrenmelerine yardımcı olmak amaçlanmaktadır.
   Temel Ekonomi kitabımız bu amaç doğrultusunda şekillenmiştir.
   Baskı Sayısı
   5. Baskı
   Yayınevi
   Savaş Yayınevi
   Yazar
   Prof. Dr. Mehmet Dikkaya, Doç. Dr Deniz Özyakışır
   Sayfa Sayısı
   372
   Ebat
   16x24

    

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786052328767
   MarkaSavaş Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786052328767

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.