Savaş Yayınevi Türk İdare Hukuku (Bahtiyar Akyılmaz-Cemil Kaya-Murat Sezginer)

  Fiyat:
  340,00 TL
  İndirimli Fiyat (%12,1) :
  299,00 TL
  Kazancınız 41,00 TL
  Havale / EFT:
  293,02 TL
  Kargo Bedava
  Önsöz

      21 Ocak 2017 tarihli Anayasa değişikliği ve 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri ile Türkiye parlamenter sistemden “Cumhurbaşkanlığı Sistemi” adı verilen yeni bir hükümet sistemine geçmiştir. Temmuz 2016’da ilan edilen olağanüstü hal süresince yayımlanan çeşitli kanun hükmünde kararnameler ve nihayet yeni sistemde Cumhurbaşkanlığınca çıkarılan yeni Cumhurbaşkanlığı Kararnameleri ile özellikle Türk İdari Teşkilat yapısı ve yönetim anlayışında önemli değişiklikler olmuştur. Bu değişiklikler nedeniyle ilk basısını 2009 yılında yaptığımız “Türk İdare Hukuku” adını taşıyan bu kitabımızda da esaslı değişiklikler yapmak gerekmiştir.

      Yeni basıda mevzuattaki değişiklikler dikkate alınarak yenilenen kitapta belli başlıklar yeniden yazılmış; artık yürürlükte ya da uygulamada olmayan hususlar
  çıkarılmış; yeni yargı kararları ile zenginleştirilmiş konular güncel bir biçimde okuyucuya aktarılmaya çalışılmıştır.

      Önceki basıda da ifade ettiğimiz üzere müşterek çalışmanın ürünü olan bu kitapta, şüphesiz, her birimizin sorumluluğunu üzerine aldığı konular bulunmaktadır.
  Bununla birlikte kitabı daha da iyi hale getirmek amacıyla her birimizin bir diğerinin yazdığı konulara katkısı da olmuştur. Bu yolla birçok yerde karşılıklı olarak tartışmayla vardığımız ortak kanaatler kitaba aktarılmıştır. Bu itibarla her birimizin yazdığı konuların ve kitabın tümünün, müşterek sorumluluğumuz altında olduğunu belirtmek isteriz.

       Kitap Türk Hukukuna ilişkin düzenlemeler ve uygulamalar esas alınarak yazılmıştır; bu nedenle de “Türk İdare Hukuku” başlığını taşımaktadır. Ancak şunu da ifade etmek gerekir ki, özellikle bazı hukuki kavramların ve kuramsal esasların açıklanması, konunun daha iyi anlaşılabilmesi ve mukayese edilebilmesi bakımından
  Almanca, Fransızca ve İngilizce kaynaklara ve yabancı ülke yargı kararlarına da kitapta yer verilmiştir.

  Kitabın Türk Hukuk dünyasına katkı sağlamasını dileriz.

  Barkod : 9786258136258

  Yayın Tarihi : 2022 Ekim

  Kapak Türü : Ciltli

  Kağıt Türü : II.Hamur

  Baskı Sayısı : 15

  Sayfa Sayısı : 802

  Ebat : 17x25

  Takım Dili : Türkçe

  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9786258136258
  MarkaSavaş Yayınları
  Stok DurumuVar
  9786258136258

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.