• Tüm Kategoriler
  • Savaş Yayınevi-Vergi Hukuku - Nurettin Bilici 51. Baskı Nisan 2021

   Fiyat:
   34,90 TL
   İndirimli Fiyat (%8,3) :
   32,00 TL
   Kazancınız 2,90 TL
   Havale / EFT:
   31,36 TL
   Önsöz

       Vergi kavramı; devletin, kamu giderlerini karşılamak üzere, egemenlik gücüne dayanarak, tek taraflı belirlediği ve somut karşılığı olmayan parasal ödemeleri ifade eder.

       Vergi hukuku da devlet ile mükellef arasında kurulan bu vergi ilişkisinin hukuki dayanaklarını inceler. Kitap içinde konular; vergi hukukuna giriş, vergi hukukunun kaynakları, verginin tarafları, mükellefin ödevleri (vergi denetimi ve vergi hukukunda süreler konuları ile birlikte), vergilendirme süreci, vergi kabahat-suç ve cezaları, vergi alacağının güvence altına alınması, vergi uyuşmazlıklarının idare ile çözümlenmesi, vergi uyuşmazlıklarının yargı organlarında çözümlenmesi konuları olmak üzere dokuz bölümde incelenmektedir.

       Kitabın bu baskısında, daha önce bölüm sonlarında olan sorular bölüm içine, ilgili olduğu konunun yakınına taşınmıştır. Bu değişiklikle öğrenmenin
   etkinliğinin artırılması amaçlanmaktadır. Kitabın okunması esnasında, temel vergi yasalarının da el altında bulundurulması ve okunan bilgilerin buradan da kontrol edilmesi, öğrenmeyi daha da etkinleştirecek, aynı zamanda vergi yasalarını kullanma alışkanlığı kazandıracaktır.

   Baskı Tarihi
   Nisan 2021
   Baskı Sayısı
   51. Baskı
   Yayınevi
   Savaş Yayınevi
   Yazar
   Prof. Dr. Nurettin Bilici
   Sayfa Sayısı
   254
   Ebat
   16x24
    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786257670524
   MarkaSavaş Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786257670524

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.