Seçin Yayıncılık AB ve Türk Hukuku Uygulamalarında Karşılaştırmalı Reklam -Özgür Yağmur

  Fiyat:
  280,00 TL
  İndirimli Fiyat (%11,1) :
  249,00 TL
  Kazancınız 31,00 TL
  Havale / EFT:
  246,51 TL
  Seçin Yayıncılık  AB ve Türk Hukuku Uygulamalarında Karşılaştırmalı Reklam -Özgür Yağmur
  Türkiye'de, Avrupa Birliği mevzuatına uyum amacıyla pek çok alanda mevzuat değişikliğine gidildiği bilinmektedir. Karşılaştırmalı reklamlara ilişkin, gerek uyum süreci dolayısıyla gerekse diğer devletlerde olduğu gibi Türkiye'de de hukuki düzenleme ihtiyacının hâsıl olması sebebiyle bir kısım mevzuat revizyonu gerçekleştirilmiştir. Hal böyle iken Türkiye'deki düzenlemelerin, fikri mülkiyet, ticaret ve tüketici hukuku ölçütleriyle farklı yasa ve yönetmeliklerde yer edinmesi, bu düzenlemelerin derlenerek ele alınması ihtiyacını doğurmuştur.

  Çalışmanın ilk bölümünde, karşılaştırmalı reklamın tanımı, tarihsel gelişimi, unsurları, türleri ve görünüş biçimleri ele alınmıştır. Devamında, Avrupa Birliği'nin karşılaştırmalı reklam hukukunda kaydettiği gelişmeler üzerinde durularak, 2006/114/EC Sayılı Reklam Yönergesi ile Türk mevzuatı düzenlemelerine değinilmiş, Avrupa Birliği ile Türk Hukuku düzenlemeleri çerçevesinde, karşılaştırmalı reklamın hukuka uygunluk şartlarının belirlenmesi amaçlanmıştır.

  Diğer yandan, seçilen karar örnekleriyle Avrupa Birliği Adalet Divanı ve Türk yargısının, karşılaştırmalı reklam hukukuna yaklaşımına yer verilmiştir. Yine uygulamaya temas edilmesi amacından hareketle Avrupa Birliği'ndeki özdenetim mekanizması ile Türkiye'deki denetim anlayışı karşılaştırılarak, Üye Devletlerdeki özdenetim kurullarının yanı sıra Türkiye'deki denetim mekanizmalarının karar örnekleri sıralanmıştır.

  Barkod: 9789750272509
  Yayın Tarihi: Eylül 2021
  Baskı Sayısı:  1
  Ebat: 16x24
  Sayfa Sayısı: 152
  Yayınevi: Seçkin Yayıncılık
  Kapak Türü: Karton Kapaklı
  Dili: Türkçe
   
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9789750272509
  MarkaSeçkin Yayınları
  Stok DurumuVar
  9789750272509

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.