• Tüm Kategoriler
  • Seçkin Apartman ve Site Yönetimi El Kitabı (Mustafa Baysal, Ethem Teke)

   Fiyat:
   99,00 TL
   İndirimli Fiyat (%10,1) :
   89,00 TL
   Kazancınız 10,00 TL
   Havale / EFT:
   87,22 TL
   Bir vazifeyi üstlenmek; kişiye yetkiler sağlamakla birlikte, sorumluluklar da yükleyecektir. Apartman ya da site yöneticiliği, yüklenilen mesuliyetin elden edilen yetkiden fazla olduğu bir iştir.

   Bu öyle bir iştir ki; 634 sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu'nu bilmek yeterli gelmez ve işini iyi yapmak isteyen bir yöneticinin ayrıca İş Kanunu, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu başta olmak üzere birçok mevzuata da hâkim olması gerekir.

   İşte bu kitapta, temel olarak Kat Mülkiyeti Kanunu kapsamında hem kat maliklerini hem de yöneticileri ilgilendiren konular açıklanırken; bir yandan da yukarıda bahsi geçen kanunlarla ilgili temel konular açıklanmıştır. Hatta bugüne kadar bir apartman ve site yönetimi kitabında yer almamış derecede detaylı bir iş sağlığı ve güvenliği bölümü de yine kitapta yerini almıştır.

   Kitapta KVKK ve İSG özel bölümleri dışında; toplu yapı, yönetici ve kapıcı için de birer müstakil bölüm oluşturulmuştur.

   Ayrıca her yöneticinin sıklıkla karşılaşması muhtemel 40 soruya özel 40 cevap verilmiş ve bu cevaplar Yargıtay kararlarıyla desteklenmiştir. Böylece ortaya tam bir uygulama rehberi çıkmıştır.

   Ancak unutmamak gerekir ki; hiçbir kitap sizi kâmilen bilgi sahibi yapamayacağı gibi hiçbir kanun metni de uygulamayı bire bir karşılamayacaktır.

   İyi bir yönetici ya da bu konularla ilgilenen bir kat maliki veya bir avukat; hem konuyla ilgili bol bol okumalı ve hem de içtihatları takip etmelidir. Böylece bir yandan fiilen yürütülen işle ilgili bilgi sahibi olunurken, öte yandan uygulamada karşılaşılan sorunların mevzuat karşısında yorumlanması kolaylaşacaktır.

   Kitapla ilgili sorularınızı yazara iletmek için www.mustafabaysal.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

   Konu Başlıkları
   Kat Mülkiyeti Kanunu
   Kat Malikleri Kurulu
   Yönetici
   Konut Kapıcısı
   Toplu Yapı
   KVKK
   Kat İrtifakı
   İş Sağlığı ve Güvenliği


   Barkod: 9789750276859
   Yayın Tarihi: Nisan 2022
   Baskı Sayısı:  1
   Ebat: 13x19
   Sayfa Sayısı: 416
   Yayınevi: Seçkin Yayıncılık
   Kapak Türü: Karton Kapaklı
   Dili: Türkçe
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789750276859
   MarkaSeçkin Yayınları
   Stok DurumuVar
   9789750276859

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.