Seçkin Müteselsil Sorumluluk İlkesinin İş Kanunu'ndaki Uygulaması - Şeref Güler ​​​​​​Seçkin Yayınları

  Fiyat:
  225,00 TL
  İndirimli Fiyat (%11,6) :
  199,00 TL
  Kazancınız 26,00 TL
  Havale / EFT:
  195,02 TL

  Bu çalışmada, ilk defa, 4857 Sayılı İş Kanunu'nda müteselsil sorumluluğun söz konusu olduğu durumların tamamı inceleme konusu yapılmıştır. Bu yönüyle çalışmanın özgün bir çalışma olduğu rahatlıkla söylenebilir.

  Araştırmacıya yararlanma kolaylığı sağlamak amacıyla, her bir müteselsil sorumluluk hali için ayrı bir bölüm oluşturulmuştur.

  Müteselsil sorumluluk, aslında kendisi bir Borçlar Hukuku kurumu olan müteselsil borçlulukla çok sıkı ilişki içindedir; bu iki kurum adeta iç içe geçmiş iki halka gibidirler. Bu yüzden, bu çalışmanın başında müteselsil borçluluk kurumu ana hatlarıyla ele alınmış, somut örneklere yer verilerek, kurumun sonraki bölümler için yol gösterici özelliğine dikkat çekilmiştir. Daha sonra sırasıyla, müteselsil sorumluluğun söz konusu olduğu; asıl işveren – alt işveren ilişkisi, işyeri devri, iş sözleşmesinin devri, geçici iş ilişkisi ve yeni işverenlik, doktrindeki görüşler ve Yargıtay kararları eşliğinde ayrıntılı bir incelemeye tabi tutulmuş, bu kurumların Avrupa Hukukundaki ve uluslararası belgelerdeki görünümü, uygulama örnekleri ile birlikte dikkatlere sunulmuştur. Son bölüm ise, müteselsil sorumlulukla ilgili uyuşmazlıklarda görevli ve yetkili mahkemenin belirlenmesine ayrılmıştır.

  Konu Başlıkları
  Alt İşveren ve İşyeri Devrinde Müteselsil Sorumluluk
  İş Sözleşmesinin Devrinde Müteselsil Sorumluluk
  Geçici İş İlişkisi ve Yeni İşverenlik Halinde Müteselsil Sorumluluk
  Yargıtay Kararları ile
  Barkod: 9789750266874
  Yayın Tarihi: Mart 2021
  Baskı Sayısı:  1
  Ebat: 16x24
  Sayfa Sayısı: 328
  Yayınevi: Seçkin Yayıncılık
  Kapak Türü: Karton Kapaklı
  Dili: Türkçe

  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9789750266874
  MarkaSeçkin Yayınları
  Stok DurumuVar
  9789750266874

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.