Seçkin NFTler Açısından Mali Hakların Devri Sözleşmesi Onur Sarı Seçkin Yayıncılık

  Fiyat:
  300,00 TL
  İndirimli Fiyat (%11) :
  267,00 TL
  Kazancınız 33,00 TL
  Havale / EFT:
  264,33 TL
  NFTler Açısından Mali Hakların Devri Sözleşmesi Onur Sarı Seçkin Yayıncılık
  Blokzincir teknolojisi yeni birçok ürünü hayatımıza sokacaktır. Bu ürünlerden NFT'nin özellikle fikri haklar açısından önemli sonuçları olacaktır. NFT'yle somut veya soyut varlıklar, sertifikalandırılabilecektir. Bu sertifikalar, şifrelendiği için üçüncü kişilerce ele geçirilemeyecektir. Ayrıca dağıtık ağlarda saklanması nedeniyle yok edilmesi de mümkün değildir.

  NFT'nin bu niteliği, özellikle Fikri Mülkiyet Hukuku'nu etkileyecektir. NFT'ler sayesinde bir eserin asıl sahibinin kim olduğu, bu eserin kime devredildiği, devralanların NFT üzerindeki haklarının tespiti mümkün olacaktır. Böylelikle eser sahipliği ve eser hakkının ihlaline ilişkin birçok uyuşmazlık hızlıca çözülebilecektir. Eser sahipleri, ister dijital isterse somut eserler üzerindeki haklarını NFT sertifikalarıyla ispat edebilecektir. Buradaki sorunsa hukukun NFT teknolojisine hazır olup olmadığıdır.

  Çalışmada NFT'ler FSEK bağlamında ele alınmıştır. Yayma, çoğaltma, umuma iletim gibi mali haklar, NFT'ler açısından değerlendirilmiştir. NFT'lerin akıllı sözleşmelere konu olması halinde ne gibi sonuçların meydana gelebileceği ve NFT'lerin mali hakların devri sözleşmesi bağlamında incelemesi yapılmıştır.

  Kitapta NFT, akıllı sözleşmeler ve blokzincir teknolojilerini hukuki açından değerlendirilmiştir. Çalışmada olabildiğince sade bir dil kullanılmaya çalışılmıştır.
  Konu Başlıkları
  Blokzincir ve NFT'nin FSEK Bağlamında Değerlendirilmesi
  Mali Hakların Devri Sözleşmesi
  Mali Hakların Devri Sözleşmesinin Sona Ermesi

  Barkod: 9789750278235
  Yayın Tarihi: Haziran 2022
  Baskı Sayısı:  1
  Ebat: 16x24
  Sayfa Sayısı: 272
  Yayınevi: Seçkin Yayıncılık
  Kapak Türü: Karton Kapaklı
  Dili: Türkçe
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9789750278235
  MarkaSeçkin Yayınları
  Stok DurumuVar
  9789750278235

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.