Seçkin Yayıncılık Aşırı İfa Güçlüğü ve Sözleşmelerin Değişen Koşullara Uyarlanması

  Fiyat:
  280,00 TL
  İndirimli Fiyat (%11,1) :
  249,00 TL
  Kazancınız 31,00 TL
  Havale / EFT:
  246,51 TL
  Sözleşmeler ifa edilmek üzere kurulurlar. Hukukun en temel ilkelerinden biri sözleşmeye bağlılık ilkesidir. Sözleşmeye bağlılık ilkesi her ne kadar geçerliliğini korumaya devam ediyor olsa da, günümüz koşulları nazara alındığında bu ilkenin katı bir şekilde uygulanması, sözleşme adaleti kavramıyla bağdaşmamaktadır. Sözleşmenin kurulmasından sonra değişen koşulların sözleşmeye etkisi uyarlama sorununu beraberinde getirmektedir.

  Taraflar sözleşme ilişkisini kurarken belli bazı öngörülerle hareket eder ve sözleşmeyle bazı riskleri üstlenmiş olurlar. Sözleşmenin kurulmasından sonra birtakım olaylar veya değişikliklerin ortaya çıkmasıyla taraflar, başlangıçtaki öngörülerinde yanılmış olabilir veya sözleşme bir tarafın aleyhine olmak üzere katlanılmaz bir hale gelmiş olabilir. Bu gibi nedenlerle dünyada özellikle ekonomik krizlerin yaşandığı dönemlerde uyarlama sorunu yadsınamaz bir hal almıştır.

  Günlük hayatta sözleşme ilişkilerinde uyarlamayı gerektiren durumlar sıklıkla gündeme gelebilmektedir. Bu bakımdan uyarlama sorununa çözüm getirilmesi günümüzde büyük önem taşımaktadır. Bu doğrultuda kitapta; sözleşmelerin uyarlanması hakkında geliştirilen teoriler incelenerek, uyarlamanın hukuki temeli, kapsamı ve sonuçları değerlendirilmeye çalışılmıştır.

  Konu Başlıkları
  Aşırı İfa Güçlüğünün Unsurları
  Uyarlamayla İlgili İlkeler, Teoriler ve Yakın Kavramlarla İlişkisi
  Uyarlamanın Şartları ve Sonuçları

  Barkod: 9789750264535
  Yayın Tarihi: Ocak 2021
  Baskı Sayısı:  1
  Ebat: 16x24
  Sayfa Sayısı: 164
  Yayınevi: Seçkin Yayıncılık
  Kapak Türü: Karton Kapaklı
  Dili: Türkçe

   
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9789750264535
  MarkaSeçkin Yayınları
  Stok DurumuVar
  9789750264535

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.