Seçkin Yayıncılık Bilişim Suçları ve Soruşturma Yöntemleri Ömer Demirci

  Fiyat:
  715,00 TL
  İndirimli Fiyat (%11) :
  636,00 TL
  Kazancınız 79,00 TL
  Havale / EFT:
  629,64 TL
  Bilişim Suçları ve Soruşturma Yöntemleri Ömer Demirci Seçkin Yayıncılık
  "Bilişim Suçları ve Soruşturma Yöntemleri" adlı bu yapıtımız, Türk Ceza Hukuku sisteminde bilişim alanında işlenen ya da teknolojik gelişmeler ve çağın gereksinimleri doğrultusunda gelecekte işlenebilecek suçların neler olduğu, hukuk sistemimizin bu suçlara ne ölçüde cevap verdiği, bu suçlara hukuk sistemimizin bakış açısı ve suçların düzenlenme şekillerine uygulamada en sık işlenen ve gelecekte işlenebilecek suçlar bağlamında uygulamada karşılaşılan sorunlar öğretideki görüşler ve Yargıtay ilgili Ceza Dairelerinin son tarihli uygulamaları doğrultusunda irdelenerek ortaya konulmuştur. Bilişim suçlarının hukuki düzlemde temelini oluşturan ve Budapeşte Sözleşmesi olarak adlandırılan "Avrupa Konseyi Siber Suçlar Sözleşmesi"nin ilgili hükümleri de her suç tipi açısından özel olarak incelenmiştir. Bu doğrultuda bilişim suçları; doğrudan ve dolaylı bilişim suçları başlığı altında incelenmiş, dolaylı bilişim suçları ise "bilişim sistemi" kavramının madde metninde yer aldığı suçlar ile madde metninde bu ifadenin yer almadığı bilişim sistemi aracılığıyla işlen klasik suçlar alt başlıkları altında incelenmiştir. Bilişim sistemleri aracılığıyla işlenen klasik suç tipleri ise uygulamada genellikle "Özel Hayata ve Hayatın Giz Alanına Karşı Suçlar" olarak karşımıza çıktığından bu suç tipleri de yapıtımızda özel olarak yer almıştır. Ayrıca ilgili kurumlarla yapılacak yazışma örnekleri, bilişim suçlarının diğer suç türleri ile "geçitli suç" olma özelliği gerek metinde gerekse ek tablolarla detaylı ve zengin bir içerik sunulmaya çalışılmıştır.

  Dizi Hakkında

  İnsan olan her yerde az veya çok bir çekişme, çekişme olan her yerde ise kurallara bağlanmış bir düzen, yani hukuk vardır. Hukuksal sorunların türü ve sayısı; değişen dünya düzeni, küresel nüfus artışı, bilim ve teknolojinin ilerlemesi gibi nedenlerle hızla artmaktadır. Artan iş yükü ve karşılaşılan problemlerin çeşitliliği, birçok işi aynı zaman dilimine sığdırmak zorunda olan hukukçular için zaman yönetiminin değerini daha çok arttırmaktadır.

  "Pozitif Hukuk Dizisi", uygulamada aktif olarak görev yapan kişilerin (hâkim, avukat, bilirkişi, konkordato komiseri, icra müdürü) karşılaşacakları hukuksal problemlerin çözümü için gerekli bilgileri içeren; açıklamalar, uyarılar, seçme içtihatlar ve uygulama örneklerinden oluşan bir el kitabı dizisidir. Bu dizinin amacı, hukuk uygulayıcılarının gereksiz ayrıntılara boğulmadan bilgiye en kısa sürede ulaşabilmesini sağlamaktır.

  Konu Başlıkları
  5237 Sayılı TCK'daki Bilişim Suçları ve Bilişim İle İlgili Tanımlar
  Doğrudan Bilişim Suçları
  Dolaylı Bilişim Suçları
  Budapeşte Sözleşmesi Kapsamında Değerlendirme
  5651 Sayılı Kanun Gereğince Erişimin Engellenmesi
  Uygulamada Bilişim Alanında En Çok Karşılaşılan Suçlara Bazı Örnekler
  Delil Elde Etme Yöntemleri ve Yazışma Örnekleri

  Barkod : 9789750278716

  Yayın Tarihi : 2022 Ağustos

  Kapak Türü : Ciltli

  Kağıt Türü : I.Hamur

  Baskı Sayısı : 1

  Sayfa Sayısı : 439

  Ebat : 17x25

  Takım :

  Dili : Türkçe

  Ekler :

  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9789750278716
  MarkaSeçkin Yayınları
  Stok DurumuVar
  9789750278716

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.