Seçkin Yayıncılık Birleşme ve Devralmaların Denetlenmesi: Taahhüt ve Şartlı İzin-Mustafa Raşit Boyraz

  Fiyat:
  265,00 TL
  İndirimli Fiyat (%10,9) :
  236,00 TL
  Kazancınız 29,00 TL
  Havale / EFT:
  233,64 TL
  Seçkin Yayıncılık Birleşme ve Devralmaların Denetlenmesi: Taahhüt ve Şartlı İzin-Mustafa Raşit Boyraz
  AB ve Türk hukuku gibi dünyanın pek çok bölgesindeki farklı hukuk sistemlerinde, belirli ciro eşiklerini geçen birleşme ve devralma işlemlerinin gerçekleştirilmeden önce ilgili rekabet otoritelerine bildirilmesi zorunlu kılınmıştır.

  Rekabet hukuku alanının gelişmesiyle birlikte, etkin rekabeti önemli ölçüde sekteye uğratıcı etkiler doğuran işlemlerin tümden yasaklanması yerine teşebbüslerin birtakım taahhütlerde bulunması yoluyla şartlı izin vererek birleşme ve/veya devralma iradesinin korunmasına imkân tanınmıştır. Böylece inceleme neticesinde izin ve ret ihtimalleri ile birlikte şartlı izin olarak adlandırılan üçüncü bir seçenek ortaya çıkmıştır.

  Bu çalışmada, AB ve Türk rekabet hukuku sistemlerinde birleşme ve devralmaların denetlenmesi süreci mevzuat, doktrin ve örnek kararlar üzerinden karşılaştırmalı olarak ele alınmıştır. Yoğunlaşma denetimlerinin en çetrefilli kısımlarından olan taahhüt ve şartlı izin uygulaması, her iki hukuk sisteminde taahhütlerin taşıması gereken nitelikler, ret veya kabul edilen taahhüt örnekleri, Avrupa Komisyonu ile Rekabet Kurumu'nun yaklaşımları, Kılavuzlarda sunulan kriterler, doktrinsel eleştiriler, uygulamadaki sıkıntılar merkeze alınarak detaylıca incelenmiştir.

  Barkod: 9789750273766
  Yayın Tarihi: Ocak 2022
  Baskı Sayısı:  1
  Ebat: 16x24
  Sayfa Sayısı: 137
  Yayınevi: Seçkin Yayıncılık
  Kapak Türü: Karton Kapaklı
  Dili: Türkçe
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9789750273766
  MarkaSeçkin Yayınları
  Stok DurumuVar
  9789750273766

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.