Seçkin Yayıncılık Ceza Hukukunda Davranış ve Netice-Yaprak Öntan

  Fiyat:
  490,00 TL
  İndirimli Fiyat (%11) :
  436,00 TL
  Kazancınız 54,00 TL
  Havale / EFT:
  431,64 TL
  Seçkin Yayıncılık Ceza Hukukunda Davranış ve Netice-Yaprak Öntan
  Ceza Hukukunda Davranış ve Netice başlıklı bu monografi, suçun maddi unsuru olan fiile vücut veren ve tüm suçlar bakımından olmazsa olmaz koşul olan davranış ile neticeli suçlarda mutlaka bulunması gereken netice alt unsurunu konu edinmektedir.

  Çalışmanın ilk bölümü, davranış alt unsuruna ayrılmıştır. Bu bölümde, davranışsız suç olup olmayacağı sorunu, davranışın iradiliği ile davranışı açıklayan teorilerin yanı sıra, davranışın türleri olan hareket ve ihmalin mahiyeti ortaya konmakta, başta hareket ve ihmal suçları olmak üzere davranışa göre suçların tasnifi ele alınmaktadır. Bu doğrultuda, birçok farklı hukuk sistemi bakımından günümüzde halen tartışılmakla güncelliğini koruyan, gerçek ve gerçek olmayan ihmal suçları konusu, bunların farkları ve unsurları ile suç genel teorisinin diğer kurumlarıyla ilişkileri bağlamında ayrıntılı bir biçimde incelenmektedir.

  İkinci bölümde ise, netice kavramı, neticeyi açıklayan teoriler ve bunlara ilişkin değerlendirme ile neticeye göre suçların tasnifi temel başlıkları altında, netice alt unsuru ele alınmaktadır. Netice ve suçun tamamlanma ve bitme anı ile fiil sayısı arasındaki ilişkinin yanı sıra tehlike ve zarar kavramlarına da bu bölümde yer verilmektedir.

  Barkod: 9789750266072
  Yayın Tarihi: Ocak 2021
  Baskı Sayısı:  1
  Ebat: 16x24
  Sayfa Sayısı: 376
  Yayınevi: Seçkin Yayıncılık
  Kapak Türü: Karton Kapaklı
  Dili: Türkçe
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9789750266072
  MarkaSeçkin Yayınları
  Stok DurumuVar
  9789750266072

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.