Seçkin Yayıncılık Evde Bebek Bakım Sözleşmesi – Borçlar Hukuku Monografileri – Edanur Çomaklı

  Fiyat:
  300,00 TL
  İndirimli Fiyat (%11) :
  267,00 TL
  Kazancınız 33,00 TL
  Havale / EFT:
  261,66 TL
  Günümüzde gerek ekonomik ve toplumsal gelişmeler, gerekse de öngörülemeyen bazı haller, bebek sahibi bireylerin yaşantılarında bir takım değişikliklere yol açmaktadır. Bu hususta her birey için oldukça önemli riskler barındıran Covid-19 salgını gibi yakından şahit olduğumuz öngörülemeyen haller, özellikle kadının çalışma hayatında aktif rol aldığı ailelerde bebeğin üçüncü bir kişi tarafından bakılıp gözetilmesi hususunda arayışlara gidilmesini zorunlu kılmaktadır. Yükselen hayat standartları, geleneksel aile yapılarının dağılması, bebeğin bilgili ve tecrübeli kişiler tarafından sağlıklı bir ev ortamında bakılmasının avantajları gibi birçok faktör de yine bebeğin üçüncü kişi tarafından bakılıp gözetilmesi hususunda, bebek sahibi bireylerin kararlarını önemli ölçüde etkilemektedir.

  Ebeveynlerin bebeklerinin bakımında yardım alma istekleri ile çeşitli hayat şartlarının doğurduğu yardım alma zorunluluğu gerçeği, toplumun birçok kesiminde, evde bebek bakım sözleşmesi yapma ihtiyacını gündeme getirmektedir. Ancak ülkemizde belirtilen bu gelişmeler doğrultusunda evde bebek bakım sözleşmesi yapmak isteyen tarafların ve bakılan bebeğin karşılaşabileceği sorunların kaleme alındığı çalışmalar ne yazık ki azdır.

  Evde bebek bakım sözleşmesi Türk hukukunda yeteri kadar incelenmediği; hukuki niteliği, unsurları, kapsamı, etkileri ve hukuki sonuçları gerektiği gibi ortaya konulmadığı için, ilgili sözleşmenin öneminin ve özelliklerinin tespiti amacıyla hazırlanan çalışmada, evde bebek bakım sözleşmesinin türleriyle ilgili Türk hukukundaki boşlukların doldurulması ve konuyla ilgili sorunların çözümüne katkı sağlanması amaçlanmıştır.

  Barkod: 9789750267826
  Yayın Tarihi: Nisan 2021
  Baskı Sayısı:  1
  Ebat: 16x24
  Sayfa Sayısı: 188
  Yayınevi: Seçkin Yayıncılık
  Kapak Türü: Karton Kapaklı
  Dili: Türkçe
   
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9789750267826
  MarkaSeçkin Yayınları
  Stok DurumuVar
  9789750267826

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.