Seçkin Yayıncılık İlamsız İcra Takibi Canan Ruhi Ahmet Cemal Ruhi

  Fiyat:
  1.350,00 TL
  İndirimli Fiyat (%11) :
  1.202,00 TL
  Kazancınız 148,00 TL
  Havale / EFT:
  1.177,96 TL
  Kargo Bedava
  İlamsız İcra Takibi Seçkin Yayıncılık
  İlamsız icra, alacaklı tarafın ilam ya da ilam niteliğinde bir belgeye bağlı olmaksızın para veya teminat alacağı için başvurabileceği bir takip yoludur. İlamsız icra takibi, bir takip talebiyle başlar. Bu takip talebi üzerine icra dairesi borçluya bir ödeme emri gönderir. Borçlunun gönderilen bu ödeme emrine ilişkin 7 günlük bir itiraz hakkı bulunmaktadır. Borçlu kendisine gönderilen ödeme emrine 7 gün içinde itiraz ederse, başlatılan icra takibi durur.

  Borçlu süresi içerisinde borca itiraz etmiş ve takip bu itiraz sonucunda durmuş ise alacaklının başvurabileceği iki tane yol vardır. Bunlardan birincisi, alacaklı itirazın tebliği tarihinden itibaren 6 ay içerisinde icra hukuk mahkemesine başvurup itirazın kaldırılmasını isteyebilir. Bunlardan ikincisi ise, alacaklı 1 yıl içerisinde genel mahkemelerde itirazın iptali davası açabilir.

  İlamsız icra takibi konusunun ele alındığı eser; mesleğe yeni başlamış hukukçuların ihtiyaçları dikkate alınarak ve uygulamaya yönelik olarak hazırlanmış, hukukçuların konuyla ilgili emsal kararlara kolayca ulaşmaları amaçlanmıştır. İçtihat ağırlıklı eserde, konu hakkında Bölge Adliye Mahkemesi, Yargıtay ilgili daireleri ve Yargıtay Hukuk Genel Kurulu tarafından son yıllarda verilmiş kararlar taranarak emsal nitelikte olanlar kitaba alınmıştır.
  Konu Başlıkları
  Genel Haciz Yolu ile İlgili İlamsız İcra Takibi
  Kambiyo Senetlerine Özgü İlamsız İcra Takibi
  Kiralanan Taşınmazların Tahliyesine Özgü İlamsız İcra Takibi
  Abonelik Sözleşmelerine Özgü İlamsız İcra Takibi

  Barkod : 9789750278303

  Yayın Tarihi : 2022 Haziran

  Kapak Türü : Ciltli

  Kağıt Türü : I.Hamur

  Baskı Sayısı : 1

  Sayfa Sayısı : 1153

  Ebat : 17x25

  Takım :

  Dili : Türkçe

  Ekler :

  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9789750278303
  MarkaSeçkin Yayınları
  Stok DurumuVar
  9789750278303

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.