Seçkin Yayıncılık İş Hukukunda Mobbing Pınar Sevinç Yaman

  Fiyat:
  295,00 TL
  İndirimli Fiyat (%10,8) :
  263,00 TL
  Kazancınız 32,00 TL
  Havale / EFT:
  260,37 TL
  İş Hukukunda Mobbing Seçkin Yayınları
  İş yaşamında psikolojik saldırı kavramı, işyerinde çalışma yaşamını bozan ve verimliliği azaltan, işçide sebep olduğu psikolojik zararlar nedeniyle işe devamsızlık yapma isteği uyandıran ve iş yaşamını sekteye uğratan bir faktör olarak nitelendirilmiştir.
  Mobbing sadece işveren kaynaklı olmayıp, bazı hallerde işçilerin birbirlerine uyguladığı veya işçinin kendisinden üst konumundaki amirine uyguladığı şiddet olarak da karşımıza çıkabilmektedir. Mobbing sayılan davranışlar; işçinin işyerinde kendini göstermesinin engellenmesi, sözünün kesilmesi, işçinin iş ortamında ve diğer çalışma arkadaşlarının yanında küçük düşürecek faaliyetlerde bulunulması, iletişimin kesilmesi, kendisini iş ortamında yok sayarak onunla iletişimin kesilmesi, ağır işler verilmesi veya niteliğinin çok altındaki işlerde çalıştırılması, iş yerinin mütemadi olarak değiştirilmesi, kendisi hakkında hoş olmayan söylentiler çıkarılması, imalarda bulunulması, cinsel taciz veya şiddet uygulanması, tehditlerde bulunulması olarak açıklanabilir.
  Her ne kadar hukukumuzda mobbing üzerinde çalışmalar yapılmaya devam eden bir olgu olsa da mevcut kanun düzenlemeleri yeterli olmamaktadır. Özellikle ispat yükü konusunda problemler yaşanmakta olup, cinsel taciz gibi vakalarda ispat durumu çok zorlaşmaktadır. Son yıllarda verilen bir Yargıtay kararında "mağdurun yakın akrabaları ve eşinin de tanık olarak dinlenebileceğine" hükmedilse bile ispat kolaylığı henüz failin korkarak geri çekilmesini sağlayacak şekilde caydırıcı değildir.
  Kitapta tüm bu konular incelenerek, iş yaşamında mobbing kavramı hakkında farkındalık oluşturulmaya çalışılmıştır.
  Kitabın Konu Başlıkları
  .
  Mobbingin Özellikleri ve Nedenleri
  .
  Mobbing Sürecinin Aşamaları
  .
  Mobbingde İspat Yükü
  .
  Mobbingin İş Sözleşmesine Etkisi
  .
  Mobbingde Tazminat Talebi

  Barkod : 9789750283406

  Yayın Tarihi : 2023 Mart

  Kapak Türü : Karton Kapak

  Kağıt Türü : I.Hamur

  Baskı Sayısı : 1

  Sayfa Sayısı : 179

  Ebat : 16x23,5

  Takım :

  Dili : Türkçe

  Ekler :

  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9789750283406
  MarkaSeçkin Yayınları
  Stok DurumuVar
  9789750283406

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.