Seçkin Yayıncılık Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa Göre Gümrük Kaçakçılığı Suçları Cihan Ertem

  Fiyat:
  280,00 TL
  İndirimli Fiyat (%11,1) :
  249,00 TL
  Kazancınız 31,00 TL
  Havale / EFT:
  246,51 TL
  Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa Göre Gümrük Kaçakçılığı Suçları Cihan Ertem Seçkin Yayıncılık
  Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa Göre Gümrük Kaçakçılığı Suçları isimli bu eserde, değişen ve gelişen bir alan olan gümrük kaçakçılığı suçları en güncel haliyle incelemiştir.

  Kitapta gümrük kaçakçılığına ilişkin temel kavramlarla ilgili açıklamalar yapıldıktan sonra 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununun 3'üncü maddesine göre suçlar; ithalat kaçakçılığı, ihracat kaçakçılığı, akaryakıt kaçakçılığı, tütün ve alkollü içkiye ilişkin kaçakçılık suçları ele alınmış olup, her bir suç açısından korunan hukuki değer, suçun maddi ve manevi unsuru, özel görünüş şekilleri, kaçakçılık suçlarına uygulanan ortak hükümler, etkin pişmanlık, müsadere ile bu suçların soruşturulması ve kovuşturulması ayrı ayrı incelenmiştir.

  Günümüz şartlarında kaçakçılığın değişik yöntemlerle icra edilmesi karşısında kanun koyucu, bu dinamik sürecin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde kanun maddelerinde değişikliğe gitmek suretiyle kanunilik ilkesi temelinde suçları düzenlediğinden son yapılan değişiklikler de detaylı olarak incelenmiştir.

  Gümrük kaçakçılığı suçlarının son derece ağır yaptırımlara bağlandığı veya sadece ekonomik cezalarla yaptırım altına alındığı dönemler mevcut olup, ekonomik suça ekonomik ceza ilkesinin mi yahut hürriyeti bağlayıcı cezaların mı tatbik edilmesi gerektiği istatistiki bilgiler de göz önünde bulundurularak değerlendirilmiştir.

  Gümrük kaçakçılığı suçlarına ilişkin kavramların teknik ifadeler barındırması nedeniyle suçların daha iyi anlaşılması açısından Yargıtay kararları ışığında suçlarla ilgili içtihatlara yer verilerek çalışma desteklenmiştir.

  Konu Başlıkları
  İthalat Kaçakçılığı Suçları
  İhracat Kaçakçılığı Suçları
  Akaryakıt Kaçakçılığı Suçları
  Tütün ve Alkollü İçkiye İlişkin Kaçakçılık Suçları
  Gümrük Kaçakçılığı Suçlarında Uygulanan Ortak Hükümler
  Gümrük Kaçakçılığı Suçlarında Etkin Pişmanlık
  Gümrük Kaçakçılığı Suçlarında Müsadere
  Gümrük Kaçakçılığı Suçlarının Soruşturma ve Kovuşturma Evresi

  Barkod: 9789750278280
  Yayın Tarihi: Haziran 2022
  Baskı Sayısı:  1
  Ebat: 16x24
  Sayfa Sayısı: 165
  Yayınevi: Seçkin Yayıncılık
  Kapak Türü: Karton Kapaklı
  Dili: Türkçe
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9789750278280
  MarkaSeçkin Yayınları
  Stok DurumuVar
  9789750278280

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.