Seçkin Yayıncılık Masumiyet Karinesini Genişleten Bir İlke Olarak Lekelenmeme Hakkı – Ceza Hukuku Monografileri-Atilla Tanrıvermiş

  Fiyat:
  320,00 TL
  İndirimli Fiyat (%10,9) :
  285,00 TL
  Kazancınız 35,00 TL
  Havale / EFT:
  279,30 TL
  Adil bir yargılama olmadan toplum tarafından fiziksel cezalandırma yöntemlerinin kullanılması linç olarak kabul edilir. Bunun dışında kişinin adil bir yargılanma olmadan, özellikle lekelenmeme hakkı ihlal edilerek, toplum nezdinde onur ve itibarına yönelik bir atmosferde cereyan eden bir yargılama da o kişiye karşı bir manevi linç hali oluşturmaktadır. Lekelenmeme hakkının korunması kavramı günümüz dünyasında aynı zamanda küresel bir mesele olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu ihlaller sadece bilgisayar faresine tek bir dokunuşla gerçekleşebilmekte ve lekelenmeme hakkı ihlalleri, bırakın kişinin yaşadığı ülkeyi, tüm dünyaya yayılabilmektedir. Kişilerin, adeta çapraz yargılama yöntemleri ile toplum önünde yargısız infaza uğrayabildiği/uğratılabildiği, çoğu kez "kötü haberin toplum tarafından rahatlıkla satın alınabildiği" vakıa, ileride masumiyeti anlaşılan bir kişinin, hayatının adeta enkaza dönebildiği bir dönemde yaşadığımız da bir gerçektir.

  Masumiyet karinesi ve lekelenmeme hakkı adil yargılanma hakkının tam da merkezinde yer alan bir kavramdır. Dolayısı ile pek çok ceza muhakemesi kurumu ile yakın ilişkisi olmakla çalışmada, bu konulardaki uygulamadan örneklerle AİHM ve Yüksek Mahkemelerimizin kararları da incelenerek, masumiyet karinesi ve lekelenmeme hakkı kavramları ele alınmaya çalışılmıştır.

  Barkod: 9789750268113
  Yayın Tarihi: Nisan 2021
  Baskı Sayısı:  1
  Ebat: 16x24
  Sayfa Sayısı: 520
  Yayınevi: Seçkin Yayıncılık
  Kapak Türü: Karton Kapaklı
  Dili: Türkçe
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9789750268113
  MarkaSeçkin Yayınları
  Stok DurumuVar
  9789750268113

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.