Seçkin Yayıncılık Önalım Hakkına Dayalı Tapu İptali ve Tescil Davaları (En Son Yargıtay İçtihatları İle) Ahmet Cemal Ruhi, Canan Ruhi

  Fiyat:
  670,00 TL
  İndirimli Fiyat (%10,6) :
  599,00 TL
  Kazancınız 71,00 TL
  Havale / EFT:
  587,02 TL
  Kargo Bedava
  Önalım Hakkına Dayalı Tapu İptali ve Tescil Davaları (En Son Yargıtay İçtihatları İle) Ahmet Cemal Ruhi, Canan Ruhi

  Önalım davalarında son zamanlarda artış görülmesinin nedeni; paylı mülkiyete konu taşınmazda pay satışa çıktığında, yapılacak satıştan haberdar olup, payı normal satış fiyatı üzerinden satın almayıp, satılık olan payın üçüncü bir kişiye satılmasını bekleyip, pay satıldığında tapudaki satış bedelini araştırıp düşük bir bedelle satıldığını öğrenerek, bu payı değerinin çok altında bir bedelle alma düşüncesidir. Bunu önlemek için önalım davalarında taşınmazın tapuda gösterilen bedel ve masraflarından az olmamak üzere dava tarihindeki rayiç bedeli üzerinden önalım hakkının kullanılabileceğine dair yasal bir düzenleme yapılmalıdır.

  Eserde; önalım hakkı, önalım davasında görevli ve yetkili mahkeme, taraflar, taraf ve dava ehliyeti, önalım hakkının kullanılamayacağı durumlar, dava açmada uyulması gerekli olan süreler, muvazaalı işlemler, yargılama giderleri, vekâlet ücreti ve kanun yolları gibi konulara yer verilmiştir. Bu eser, hukukçuların konu ile ilgili emsal kararlara kolayca ulaşmalarını sağlamak için hazırlanmış içtihat ağırlıklı bir çalışmadır. Yargıtay ilgili Hukuk Dairesinin son yıllarda vermiş olduğu tüm kararlar taranarak ve emsal olanlar seçilerek hazırlanmıştır.

  Konu Başlıkları
  Önalım Hakkının Kullanılması ve Sona Ermesi
  Önalım Davasına Konu Olamayacak Bazı Hukuki İşlemler
  Önalım Davasında Usule İlişkin Bazı Konular
  Önalım Davaları İle İlgili Örnekler

  Barkod : 9789750279690

  Yayın Tarihi : 2022 Eylül

  Kapak Türü : Ciltli

  Kağıt Türü : I.Hamur

  Baskı Sayısı : 5

  Sayfa Sayısı : 1096

  Ebat : 17x25

  Takım :

  Dili : Türkçe

  Ekler :

  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9789750279690
  MarkaSeçkin Yayınları
  Stok DurumuVar
  9789750279690

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.