Seçkin Yayıncılık Sosyal Medya Hukukunda Influencer Marketing (Nüfuz Pazarlaması) Sözleşmeleri Merve Özel

  Fiyat:
  140,00 TL
  İndirimli Fiyat (%10,7) :
  125,00 TL
  Kazancınız 15,00 TL
  Havale / EFT:
  122,50 TL
  Disiplinlerarası bir alan olan nüfuz pazarlaması, gün geçtikçe önem kazanmaktadır. Mevcut durumda bu alandaki akademik ve mesleki çalışmaların, diğer hukuk alanlarına oranla sayıca azlığı nedeniyle, uygulamacıların başvurabileceği bir kaynak eksikliği bulunmaktadır. Yakın gelecekte, bu alanda yapılacak çalışmalarla ve mahkeme önlerine gelecek içtihatlarla nüfuz pazarlamasının, niş bir alan olarak anılacağı düşünülmektedir.

  Sosyal Medya Hukukunda Influencer Marketing (Nüfuz Pazarlaması) Sözleşmeleri isimli bu çalışma, günümüzde sıklıkla başvurulan nüfuz pazarlaması (influencer marketing) süreçlerinde gerek reklamverenler gerek influencerlar gerek bu alanda çalışan hukukçulara yardımcı bir kaynak olması amacıyla hazırlanmıştır.

  Bu çalışmada, geleneksel reklam anlayışından yola çıkılarak nüfuz pazarlaması kavramı ile kastedilenin ne olduğunu, nüfuz pazarlamasının görünüm türlerini, hukuk alanları ile ilişkisini, olası bir nüfuz pazarlaması sözleşmesinin nasıl hazırlanabileceğini, sözleşme taraflarının sözleşme tanziminde ve uygulamasında dikkat etmesi gereken hususları, sözleşmesel sorumluluk halleri ile olası hukuki sonuçlarını ve dahası olası bir uyuşmazlıkta emsal gösterebileceğiniz yargı kararlarını bulabileceksiniz.

  Konu Başlıkları
  İşbirliği mi Tavsiye mi?
  Nüfuz Pazarlamasında İfade Özgürlüğü Sınırı
  Nüfuz Pazarlamasında Yapılan Yanlış Uygulamalar
  Yargı Merciileri Gözüyle Nüfuz Pazarlaması
  Sosyal Medya Etkileyicileri Tarafından Yapılan Ticari Reklam ve Haksız Ticari Uygulamalar Hakkında Kılavuz'a Yönelik Eleştiriler

  Barkod: 9789750277122
  Yayın Tarihi: Nisan 2022
  Baskı Sayısı:  1
  Ebat: 16x24
  Sayfa Sayısı: 162
  Yayınevi: Seçkin Yayıncılık
  Kapak Türü: Karton Kapaklı
  Dili: Türkçe
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9789750277122
  MarkaSeçkin Yayınları
  Stok DurumuVar
  9789750277122

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.