Seçkin Yayıncılık Türkiyede Yabancı Sermayeli Şirket Kuruluşu Selen Orhon

  Fiyat:
  275,00 TL
  İndirimli Fiyat (%10,9) :
  245,00 TL
  Kazancınız 30,00 TL
  Havale / EFT:
  242,55 TL
  Türkiyede Yabancı Sermayeli Şirket Kuruluşu Selen Orhon Seçkin Yayıncılık
  "Türkiye'de Yabancı Sermayeli Şirket Kuruluşu" isimli bu çalışma, yeni TTK ve DYYK'ya göre yabancı yatırımların ülkemize geliş yollarından biri olan yabancı sermaye ile şirket kuruluşunu aktarmak ve bu konuda yol gösterici olmak amacıyla hazırlanmıştır.

  Çalışma, konu ile ilgili diğer kitaplardan hem içerik hem de vurguları ile farklıdır. Türkiye'de yabancı sermaye konusu, hukuki boyutuna ek olarak farklı disiplinleri de içerir biçimde bir bütün olarak ele alınmıştır. Bu kapsamda, yabancı yatırımların tarihsel gelişimi ve yatırımlara ilişkin Türk hukukunda oluşturulan yasal düzenlemeler incelenmiştir. Devamında yabancı sermaye yatırımları ile ev sahibi ülkeler arasındaki ilişkiler ele alınarak genellikle bugün dünyada yabancı sermaye yatırımlarını gerçekleştirmekte olan çok uluslu şirketler hakkında bilgi verilmiştir. Çalışmanın ikinci ana bölümünde ise yabancı sermayeli şirket kavramına yer verilmiş, Türk hukukunda yabancı sermayeli olarak kurulabilen şirket türleri hakkında bilgi verilerek, yabancı sermaye yatırımı gerçekleştirecek gerçek ve tüzel kişilerin Türkiye'de kuracakları bu şirketlerin kuruluş aşamaları, ülkemizde ilk kez 2010 yılında uygulanmaya başlanan ve günümüzde yaygınlaşan Merkezi Sicil Kayıt Sistemi (MERSİS) isimli bilgi sistemi de dahil edilerek aktarılmıştır. Böylece bu çalışma ile ülkemiz açısından önemli faydalar sağlayabilecek yabancı sermaye yatırımlarının teorik ve pratik bakımdan ele alınması ile bir bütün halinde incelenmesi sağlanmıştır.

  Konu Başlıkları
  Doğrudan Yabancı Sermaye Yatırımları Açısından Çok Uluslu Şirketler
  Yabancı Sermaye ile Kurulabilecek Şirket Türleri
  Doğrudan Yabancı Sermaye Yatırımlarının Tarihi Gelişimi ve Yatırımlara İlişkin Türk Hukukundaki Yasal DüzenlemelerYabancı Sermaye Yatırımlarının Ülkeye Geliş Nedenleri ve Yarattığı Etkiler
  Barkod: 9789750278587
  Yayın Tarihi: Temmuz 2022
  Baskı Sayısı:  1
  Ebat: 16x24
  Sayfa Sayısı: 147
  Yayınevi: Seçkin Yayıncılık
  Kapak Türü: Karton Kapaklı
  Dili: Türkçe
   
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9789750278587
  MarkaSeçkin Yayınları
  Stok DurumuVar
  9789750278587

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.