Seçkin Yayıncılık Yağma Suçu-Esra Şule Korkmaz

  Fiyat:
  280,00 TL
  İndirimli Fiyat (%11,1) :
  249,00 TL
  Kazancınız 31,00 TL
  Havale / EFT:
  246,51 TL
  Yağma suçu, malvarlığına karşı işlenen suçlar arasında en tehlikeli ve ağır yaptırımlara tabi tutulan bir suçtur. Bu durum yapısal özelliği ve koruduğu hukuki değerlerle açıklanmaktadır. Nitekim yağma suçu, mülkiyet hakkı ve vücut bütünlüğü hakkı gibi birçok temel hak ve özgürlüğü ihlal ederek, büyük zararlara yol açmaktadır. Suç tipinin, bu denli tehlikeli ve ciddi sonuçlar doğurması gerek suç gerekse de suçlular bakımından daha etkin bir mücadeleyi zorunlu kılmaktadır.

  Çalışmada, suçun ve suçluluğun önüne geçilebilmesi, suçla etkin mücadele ile caydırıcılığın sağlanması için yasal düzenlemedeki eksiklikler ve öğretideki tartışmalı hususlar tespit edilmiştir. Ayrıca bunlara ilişkin gerekli iyileştirme, geliştirme ve değişiklik yapılmasına yönelik değerlendirmelerde bulunarak literatüre katkı sağlanması amaçlanmıştır. Bu doğrultuda hazırlanan çalışmada, Türk Ceza Kanunu'nda düzenlenmiş olan suç tipinin yapısı ve bütün unsurları ele alınmış, yağma suçuna ilişkin öğretideki görüşler ve Yargıtay kararları detaylı bir şekilde incelenmiştir.


  Not: Özel indirime giren kitapların kapaklarında, normal kullanımını engellemeyecek şekilde, yıpranma veya küçük hasarlar bulunabilir.

  Konu Başlıkları
  Yağma Kavramı ve Korunan Hukuki Değer
  Benzer Suçlarla Mukayesesi
  Suçun Unsurları, Nitelikli Halleri ve Özel Görünüş Şekilleri
  Etkin Pişmanlık
  Soruşturma ve Kovuşturma Usulü
  Yaptırım ve Zamanaşımı
  Güncel Yargıtay Kararları

  Barkod: 9789750264801
  Yayın Tarihi: Ocak 2021
  Baskı Sayısı:  1
  Ebat: 16x24
  Sayfa Sayısı: 166
  Yayınevi: Seçkin Yayıncılık
  Kapak Türü: Karton Kapaklı
  Dili: Türkçe
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9789750264801
  MarkaSeçkin Yayınları
  Stok DurumuVar
  9789750264801

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.