• Tüm Kategoriler
  • Seçkin Yayınevi Deprem Mühendisliğine Giriş (Zekai Celep)

   Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

   Deprem mühendisliğindeki ve Deprem Yönetmeliği'nde ki yeni bilgileri içermesi için, her baskıda olduğu gibi bu baskıda da kitabın bütün bölümleri gözden geçirilmiş ve değişiklikler ve ilaveler yapılmış. Bu kitabın sunulan bu baskısında da, deprem mühendisliği ve depreme dayanıklı yapı tasarımı konusunda bilgiler verilmiş ve Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği''nde ki kurallar ve açıklamaları sunulmuş.


   Gelecekte taşıyıcı sistem tasarımının tümünü bilgisayar yazılımları ile yapması sözkonusu olan mühendislerin de, taşıyıcı sistem davranışını belirli seviyede özümsemiş ve ana bağıntıları kullanabilir teorik altyapıya sahip olmaları gerekir. Ayrıca, ilgili yönetmeliklerde bulunan kuralların temel kabullerinin anlaşılması, bunların uygulanmasında ortaya çıkacak problemlerin sağlıklı biçimde çözümlenmesine yardım edecektir. Bu sebepten kitapta yönetmelik kurallarının açıklanmasında, bunların teorik temellerinin verilmesine özen gösterilmiş.

   Deprem tehlikesinin yurdumuzdaki önemi, yazarı bu kitabı hazırlamaya sevk eden başlıca sebep olmuş öğrencilere konu ile ilgili temel bilgilerin verilmesi ve uygulamadaki mühendislere konunun öneminin belirtilmesi, kitabın düzenlenmesinde esas alınmış.
   Stok Kodu:9789759540555
   Boyut:16x24 cm
   Sayfa Sayısı:750
   Basım Yeri:İstanbul
   Basım Tarihi:2019
   Kapak Türü:Karton Kapak
   Teknik Özellikler
   Yazar:Zekai Celep
   Sayfa Sayısı:759
   Boyut:16x24
   Kapak Türü:Karton Kapak
   Baskı:7
   Basım Tarihi:2019
   Kargoya Veriliş Süresi:1-3 İş Gününde
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789759540555
   MarkaSeçkin Yayınları
   Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
   9789759540555

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.