• Tüm Kategoriler
  • Seçkin Yayınevi Hukukun Öyküsü (Argun Bozkurt)

   Fiyat:
   92,50 TL
   İndirimli Fiyat (%10,3) :
   83,00 TL
   Kazancınız 9,50 TL
   Havale / EFT:
   81,34 TL

   Bu kitap, hukukun da bir öyküsü olduğunu anlatıyor. Hukukun tarihsel köklerinin binlerce yıl öncesine gittiğine dair bilinen doğrunun da ötesine geçerek, hukukun sanatla, mimariyle, felsefe ve sosyolojiyle hatta giyim kuşamla olan ve binlerce yıl geriye giden gelişimini gösteriyor.

   Hukukun mitolojik öykülerinin ve varlıklarının anlatımıyla başlayan kitap; eskiçağlardan günümüze uzanan hukukun gelişimini resim, gravür ve fotoğraflarla anlatmaktadır. Yine görsel malzemelerle hukukun sanatsal varlıklarını bizlere gösteriyor. Hukukun da kahramanları olduğunu ve bu kişilerin önemini gösterirken onların nasıl insanlar olduklarını da fotoğraf veya resimlerinden anlayabiliyoruz.

   Bu kitap, kuru bilgiden çok görsel malzemelerinin çokluğuyla hukukun gözlerden uzak kalmış kişi, yer, olay ve şeylerini bize tüm detayıyla göstermektedir. Kitabın en önemli özelliklerinden bir diğeri ise, hukukun salt bir yazılar bütünü olmadığı, hukukun, tekstille, heykellerle ve yazıtlarla ifade edilebildiğini, toprağa, bitkiye, tunca, tekstile büründüğünü, arkeolojisinin, tarihinin, felsefe ve sosyolojisinin olduğunu görsellerle anlatmasıdır.

   Kitapta yer alan görsellerin bir çoğunun yazarın koleksiyonuna ait ve çok nadir parçalar olmaları ise kitaba bir başka önem katmaktadır.

   Hukuku görsellerle ilk anlatan bu kitap, araştırmacı ve hukuk öğrencilerinin olduğu kadar arkeolojiye, mitolojiye ve tarihe meraklı okuyucunun da baş ucu kitabı olacak temel bir kaynak niteliğindedir.

   Konu Başlıkları
   Hukukun Öyküsüne Giriş
   Hukukun Mitolojisi
   Eski Çağlarda Hukuk
   Hukuk Felsefesi ve Hukuk Sistemleri
   Kamu Özgürlükleri ve İnsan Hakları
   Tarihte Önemli Yargılamalar
   Hukuksal Uygulamalar
   Ünlü Hukukçular
   Hukukun Sanatsal Objeleri
   Hukukta Mimari
   Suçluların Cezalandırılması ve Hapishaneler
   Avukatlık ve Savunma

   Yayınevi: seçkin
   Basım Tarihi: 2018 kasım
   Basım Yeri: Ankara 
   Sayfa Sayısı: 632 
   Boyut: 16 x 23,5 cm 
   Baskı: 2 
   ISBN/Ref: 9789750251610 
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789750251610
   MarkaSeçkin Yayınları
   Stok DurumuVar
   9789750251610

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.