Seçkin Yayınevi İşverenin El Kitabı 2024 (Öcal Kemal Evren)

  Fiyat:
  540,00 TL
  İndirimli Fiyat (%10) :
  486,00 TL
  Kazancınız 54,00 TL
  Havale / EFT:
  476,28 TL

  Hızla gelişen teknoloji ile değişen rekabet şartları yeni çalışma biçimlerini, yeni çalışma biçimleri yeni bir takım üretim ilişkilerini ve üretim ilişkilerindeki bu değişim de iş ilişkileri hakkındaki mevzuatın hızla değişmesini veya yenilerinin öngörülmesini gerektirmektedir. Gerek mevcut gerekse değişen kurallara uyum mikro bazda işyerlerinde daha sağlıklı iş ilişkilerinin kurulmasına ve sürdürülebilmesine olanak sağlamakta, maliyetleri azaltmakta, Devletin düzenleyici faaliyetlerinin ve yargı kararlarının işletmeye olası olumsuz etkilerini en aza indirmektedir. Bu husus aynı zamanda rekabet şartlarında işletmenin korunması ve büyümesi anlamında politikalar belirlenmesine ve bunların sağlıklı bir şekilde uygulanabilmesine olanak sağlayan araçlardan biri olmaktadır.
  Bu bağlamda ülkemizde iş ilişkilerine olan ilgi daha ziyade meydana gelmesinden sonra bir sorunun nasıl çözülebileceğine yöneliktir. Ancak sorunun çözümü için katlanılması gereken maliyetler sorun çıkmaması yolunda katlanılması gereken maliyetlerden daha fazla olacaktır. Bu husus ise iş ilişkilerinin düzenlenmesine proaktif bir yaklaşımı zorunlu kılmaktadır. Bu ifade sorun çıkarmayacak bir sistemin kurulması ve işletilmesi anlamına gelmektedir. Böyle bir iş ilişkileri sisteminin en başta iş mevzuatına uygun olması gerektiği açıktır.
  İşte bu kitap; anılan proaktif yaklaşımın bir yansıması olarak işyerinde iş ilişkilerinin ilgili mevzuata göre ne şartlarda kurulacağına ve nasıl yürütüleceğine kılavuzluk etme iddiasında olan bir kitaptır.
  Kitabın Konu Başlıkları
  İş Mevzuatı Açısından İşyerinin Kurulması ile İlgili İşveren Yükümlülükleri
  İş Sözleşmesinin Yapılması ve Sona Ermesi İle İlgili İşveren Yükümlülükleri
  İş Sözleşmesinin Devamı Süresince Yerine Getirilmesi Gereken İşveren Yükümlülükleri
  Çalışma Kuralları Özel Olarak Düzenlenenler İle İlgili İşveren Yükümlülükleri
  Yükümlülüklerin Hukuki Niteliği ve Aykırı Davranmanın Sonuçları

   

  Barkod : 9789750290053

  Kapak Türü : Karton Kapaklı

  Baskı Sayısı : 23

  Ebat : 16x24

  Dili : Türkçe

  Yayın Tarihi : Ocak 2024

  Kağıt Türü : I.Hamur

  Sayfa Sayısı : 428

  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9789750290053
  MarkaSeçkin Yayınları
  Stok DurumuVar
  9789750290053

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.