Seçkin Yayınevi Kat Mülkiyeti Hukuku (Mahir Ersin Germeç)

  Fiyat:
  1.770,00 TL
  İndirimli Fiyat (%10) :
  1.593,00 TL
  Kazancınız 177,00 TL
  Havale / EFT:
  1.561,14 TL
  Kargo Bedava
  Çalışmada, kat mülkiyetinin ve kat irtifakının kurulması, kat maliklerinin ve kat irtifakı sahiplerinin hakları-borç ve yükümlülükleri, ana taşınmazın yönetimi, kat mülkiyetinin ve kat irtifakının sona ermesi, devre mülk hakkı, toplu yapı, toplu yapılarda kat mülkiyetinin ve kat irtifakının kurulması, toplu yapının (özellikle ortak yer ve tesislerin) yönetimi konularında uygulamaya yönelik ayrıntılı açıklamalar ve bin beş yüze yakın Yargıtay kararları yer almaktadır.

  Yargı önüne gelen uyuşmazlıkların çözümünde uygulanan yasalar kadar, kuşkusuz o yasaların somut olaylara doğru ve doyurucu gerekçelerle uygulanması da önem taşır. Bir yasa ne denli özenle yapılırsa yapılsın, kuralları doğru algılanıp gerektiği gibi somut olaya uygulanmış olmadıkça doğru sonuca ulaşılamaz. Bunun içindir ki yargı kararlarının ve özellikle uygulamada -yasal boşlukları da dolduran- Yargıtay İçtihatlarının önemi yadsınamaz. İşte bu gerçekten yola çıkılarak kitapta, Kat Mülkiyeti Yasası'na ilişkin maddeler sırasıyla ve teker teker açıklanırken, çok sayıda emsal Yargıtay kararlarına da yer verilmiş bulunmaktadır.

  Ayrıca, uygulama açısından yararlı olabileceği düşüncesiyle Kat Mülkiyeti Yasası'nın uygulanmasından kaynaklanan davalara ilişkin ayrıntılı açıklamalar, dava dilekçesi örnekleri, ilgili mevzuat hükümleri, apartman ve toplu yapı (site) örnek yönetim planları, konut kapıcılığı sözleşmesi, kapıcı yönergesi vb. düzenlemeler çalışmanın son bölümlerine eklenmiştir.

  Yukarıda içeriği özetlenen bu kitap; başta hukukçular (yargıçlar, avukatlar) olmak üzere, kat mülkiyeti ve toplu yapı düzeni içinde yaşayan (kat malikleri, kat irtifakı ve devre mülk hakkı sahipleri, yönetici-denetici vb.) herkesin yararlanabileceği, Kat Mülkiyeti Yasası'nın uygulanmasından doğan anlaşmazlıkların çözümünde güvenle başvurabilecekleri bir kaynak niteliği taşımaktadır.

  Konu Başlıkları
      Kat Mülkiyeti Yasası Maddelerinin Açıklaması ve Yargıtay Kararları
      Kat Mülkiyeti ve Kat İrtifakı
      Kat Mülkiyetinini ve Kat İrtifakının Kurulması
      Kat Maliklerinin ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Hakları
      Kat Maliklerinin ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Borçları
      Ana Gayrimenkulün Yönetimi
      Kat Mülkiyetinin ve Kat İrtifakının Sona Ermesi
      Devre Mülk Hakkı
      Toplu Yapılara İlişkin Özel Hükümler
      Kat Mülkiyeti Yasası Metni, İlgili Mevzuat ve Örnekler

  Barkod : 9789750290343

  Yayın Tarihi : Ocak 2024

  Kapak Türü : Ciltli

  Kağıt Türü : I.Hamur

  Baskı Sayısı : 11

  Sayfa Sayısı : 1640

  Ebat : 17x25

  Dili : Türkçe

  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9789750290343
  MarkaSeçkin Yayınları
  Stok DurumuVar
  9789750290343

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.