• Tüm Kategoriler
  • Seçkin Yayınevi Kat Mülkiyeti Hukuku (Mahir Ersin Germeç)

   Fiyat:
   360,00 TL
   İndirimli Fiyat (%11,4) :
   319,00 TL
   Kazancınız 41,00 TL
   Havale / EFT:
   312,62 TL
   Kargo Bedava
   Çalışmada, kat mülkiyetinin ve kat irtifakının kurulması, kat maliklerinin ve kat irtifakı sahiplerinin hakları-borç ve yükümlülükleri, ana taşınmazın yönetimi, kat mülkiyetinin ve kat irtifakının sona ermesi, devre mülk hakkı, toplu yapı, toplu yapılarda kat mülkiyetinin ve kat irtifakının kurulması, toplu yapının (özellikle ortak yer ve tesislerin) yönetimi konularında uygulamaya yönelik ayrıntılı açıklamalar ve bin beş yüze yakın Yargıtay kararları yer almaktadır.

   Yargı önüne gelen uyuşmazlıkların çözümünde uygulanan yasalar kadar, kuşkusuz o yasaların somut olaylara doğru ve doyurucu gerekçelerle uygulanması da önem taşır. Bir yasa ne denli özenle yapılırsa yapılsın, kuralları doğru algılanıp gerektiği gibi somut olaya uygulanmış olmadıkça doğru sonuca ulaşılamaz. Bunun içindir ki yargı kararlarının ve özellikle uygulamada -yasal boşlukları da dolduran- Yargıtay İçtihatlarının önemi yadsınamaz. İşte bu gerçekten yola çıkılarak kitapta, Kat Mülkiyeti Yasası'na ilişkin maddeler sırasıyla ve teker teker açıklanırken, çok sayıda emsal Yargıtay kararlarına da yer verilmiş bulunmaktadır.

   Ayrıca, uygulama açısından yararlı olabileceği düşüncesiyle Kat Mülkiyeti Yasası'nın uygulanmasından kaynaklanan davalara ilişkin ayrıntılı açıklamalar, dava dilekçesi örnekleri, ilgili mevzuat hükümleri, apartman ve toplu yapı (site) örnek yönetim planları, konut kapıcılığı sözleşmesi, kapıcı yönergesi vb. düzenlemeler çalışmanın son bölümlerine eklenmiştir.

   Yukarıda içeriği özetlenen bu kitap; başta hukukçular (yargıçlar, avukatlar) olmak üzere, kat mülkiyeti ve toplu yapı düzeni içinde yaşayan (kat malikleri, kat irtifakı ve devre mülk hakkı sahipleri, yönetici-denetici vb.) herkesin yararlanabileceği, Kat Mülkiyeti Yasası'nın uygulanmasından doğan anlaşmazlıkların çözümünde güvenle başvurabilecekleri bir kaynak niteliği taşımaktadır.

   Konu Başlıkları
       Kat Mülkiyeti Yasası Maddelerinin Açıklaması ve Yargıtay Kararları
       Kat Mülkiyeti ve Kat İrtifakı
       Kat Mülkiyetinini ve Kat İrtifakının Kurulması
       Kat Maliklerinin ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Hakları
       Kat Maliklerinin ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Borçları
       Ana Gayrimenkulün Yönetimi
       Kat Mülkiyetinin ve Kat İrtifakının Sona Ermesi
       Devre Mülk Hakkı
       Toplu Yapılara İlişkin Özel Hükümler
       Kat Mülkiyeti Yasası Metni, İlgili Mevzuat ve Örnekler

   Barkod : 9789750271663

   Yayın Tarihi : 2021 Eylül

   Kapak Türü : Ciltli

   Kağıt Türü : I.Hamur

   Baskı Sayısı : 10

   Sayfa Sayısı : 1528

   Ebat : 17x25

   Dili : Türkçe

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789750271663
   MarkaSeçkin Yayınları
   Stok DurumuVar
   9789750271663

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.